Erdoğan: Artık benim için Miçotakis diye biri yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'de gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Miçotakis F-16'ları Türkiye'ye vermeyin demek suretiyle ABD'ye telkinlerde bulundu. Biz bu yıl stratejik konsey toplantısı yapacaktık. Benim için Miçotakis diye biri artık yok." dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de gerçekleştirilen kabine toplantısı sona erdi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Uluslararası gündemle ilgili kritik görüşmeler yaptık. 10 Mayıs’ta Danıştay’amızın kuruluş yıldönümü ve idari yargı günü vesilesiyle adalet teşkilatımızın güzide mensuplarıyla bir araya geldik.

Engelliler Haftası vesilesiyle 12 Mayıs’ta Milli Eğitim ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın düzenlediği törende engelli gençlerimizde buluştuk.

13 Mayıs’ta Katar Emiri Kardeşim Şeyh Temim ile bir araya gelerek iki ülke ilişkilerini değerlendirdik.

Rize-Artvin Havalimanı’nın açılışını 14 Mayıs’ta hizmete açtık. Dünyada 5 tane olan deniz üzerine inşa edilmiş havalimanlarından birini ülkemize kazandırdık.

Geçtiğimiz pazartesi günü Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun’u ülkemize ziyareti sebebiyle Külliye’de ağırladık.

Kardeşi ve Abu Dabi emirine başsağlığı ziyareti gerçekleştirdik. Hem devlet başkanlığı görevine seçilen Şeyh Muhammed’e hayırlı olsun dedik.

19 Mayıs’ta gençlerimizle ve milli sporcularımızla Ankara’da coşkulu bir programla yaptık.

Cumartesi günü Adana’da stadın dışında ayrı içinde ayrı onbinlerle kalplerimizi buluşturduğumuz gençlik törenine iştirak ettik. Gençlik şöleninin ardından yaşanan kaza nedeniyle 3 tane gencimizi hakka uğurladık. Ailelerine milletimize baş sağlığında bulunuyorum.

Geçtiğimiz hafta Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda 5 altın 2 bronz madalya kazanan sporcularımıza, milletim ve şahsım adıma tebriklerimi ifade etmek istiyorum.

YOKLAMA KAÇAKLARINA BEDELLİ YOLU AÇILDI

550 bini bulan yoklama kaçağı vakaya gençlerimize müjde vermek istiyorum. Yoklama kaçağı gençlerimize bedelli yolunu açıyoruz.

HÜKÜMLÜLERİN İZİNLERİ UZATILDI

Açık cezaevlerindeki hükümlerinin Covid-19 izinlerini 31 Temmuz 2023 tarihine kadar uzatıyoruz.

CUMHURİYETİN 100. YILINA KUTLAMA PROGRAMI

Önce çok partili siyasi hayata geçip, ardından darbeler ve terörle kesintiye uğrasa da kalkınma hamlelerini başlatarak, kendimize yeni bir yol seçtik. Cumhurbaşkanlığı olarak kapsamlı bir 100. yıl kutlama programı oluşturduk. Milletimize son 2 asırdaki kayıpları ve kazanımları hatırlatacak, Türkiye 100. yıl iddiamızı “100 yılın işini 20 yıla sığdırdık” şiarıyla hayata geçireceğiz. Gençlerimize emanet edeceğimiz 2053 vizyonundan sonraki hayallerimizi ise Malazgirt Zaferi’ne atfettiğimiz 2071 vizyonu olacak.

‘HER HİZMETE KARŞI OLAN BİR MUHALEFETLE KARŞI KARŞIYAYIZ’

Bizim ülkemizde gerçekleştirdiğimiz büyük demokrasi ve kalkınmanın eksikliği, hatta hataları olabilir. Bunun eksiklerini kapatacak bir muhalefetle konuşmaya her zaman hazırız. Buna mukabil karşımızda sadece siyaset ortaya koyamayan arkayik bir muhalefet var. Getirilen her hizmete projeye karşı olan, ama ortaya bir program koyamayan hatta niyet koyamayan bir muhalefetle karşı karşıyayız.

‘GERÇEKTİR’

Hayat pahalılığı başta olmak üzere çeşitli sıkıntılara maruz kaldığımız bir gerçektir.

‘MİÇOTAKİS DİYE BİRİ YOK’

Miçotakis F-16’ları Türkiye’ye vermeyin demek suretiyle ABD’ye telkinlerde bulundu. Biz bu yıl stratejik konsey toplantısı yapacaktık. Benim için Miçotakis diye biri artık yok. Bundan sonrasını Miçotakis düşünsün. Kimlere nasıl üsler kurduracaksa buyursun kurdursun. Biz bize yeteriz.

‘TERÖR ÖRGÜTLERİYLE KOL KOLA YÜRÜYORSUNUZ’

İsveç ve Finlandiya meselesinde her iki ülkede Türkiye karşıtı tutumun kabul edilemez olduğunu belirttik. Ben şimdi sesleniyorum: Sayın Anderson bak bana neler söyledin. Stockholm’ün caddelerinde teröristler bağırarak yürüyorlar. Ve senin polislerin onları koruma altına alıyor. Sadece orası mı? Almanya’da da aynı yürüyüşler olmuyor mu? Bakıyorsunuz orada bizim vatandaşlarımız bir şey yaptığında Alman polisi bastırıyor yere, dizini üstüne koyuyor. Hatta 16 yaşında gencimize yaptılar bunu. Olmaz böyle bir barış. Siz ancak terör örgütleriyle kol kola yürüyorsunuz. Ancak bunu başarıyorsunuz. Biz adımlarımızı nasıl atacağımızı biliyoruz. Buradan bir kez daha altını çizere ifade etmek istiyorum. Türkiye için tehdit oluşturan terör örgütlerine her türlü desteği vererek onları koruyanlar, geçmişte olduğu gibi kibirli tavırlarından vazgeçmeleri gerekir. Bu arada güney sınırlarımız boyunca 30 km derinliğinde güvenlik alanı oluşturmak için yaptığımız çalışmaların eksik kalan kısımları için çalışmalarımızı yapıyoruz. Perşembe günü yapılacak Milli Güvenlik Kurulu’nda bu hususlar enine boyuna değerlendirilecek ve kararımızı alacağız.

‘BİR TÜRK VATANDAŞIMIZI UZAY İSTASYONUNA GÖNDERİYORUZ’

Sevgili gençler, uzay alanında iddiasını ortaya koyan bir Türkiye için yaklaşık 1 yıl önce bu kürsüden milli uzay programımızı açıkladım. Ülkemizin uzay alanındaki hak ve menfaatlerimizi korumak için belirlediğimiz iddialı ama ayakları yere basan 10 hedefi sizlerle paylaşmıştım. Bugün hedeflerimizden birine yönelik önemli bir duyuru. Artık dünyada siyasi bağımsızlığın teknolojik bağımsızlıktan geçtiğini biliyoruz. Dünya düzeninin belirleyicisi konumundaki teknolojilerin her alanında proaktif bir Türkiye inşa ediyoruz. Uzay yarışında yer almak lüks değil bir mecburiyettir. Bu salondaki basın mensupları aracılığıyla Bakan arkadaşlarım aracılığıyla birçok insan uzaya gitme hayali kurmuştur. Evet artık o vakit geldi. Milli Uzay Programı’mız çerçevesinde 1 Türk vatandaşımızın uzay istasyonuna gönderilmesi sürecini resmen başlatıyoruz.

Erdoğan: Artık benim için Miçotakis diye biri yok

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 9 ay önce

  Aaaa..! Mitçotakis de kandırmış bizim reyizi. Tüh.. kaldık mı şimdi duygularıyla oynanmış genç kız misâli ortada. Boyun devrilsin Mitçotakis! bunu reyize yapmayacaktın…

 2. 9 ay önce

  Sırf hayat şartlarının zorluğunu kabul ettiğin ve miçotakis tepkin için Sana kanımız ısındı reis. Lâkin seçime kadar, Makarna ekmek diyeti Son yirmi yılı untturmazsa seni yüreğimizin bir köşesindeki sevgiyle göndereceğiz seçim günü. O kutsal seçim günü, gıda yetersizliği ve fukaralik iki gram hafıza bırakırsa and olsun oy moy yok akp ye.

 3. 9 ay önce

  Mitcotakis cok üzülecek bu duruma

  • 9 ay önce

   Korkarim durum kotu. iki gundur kendisinden haber alinamiyormus, yakin cevresinin soyledigine gore yemeden icmeden kesilmis. En yakin arkadasi, kopegi cipras ile bile oynamiyormus artik. Bir dostuna soyle demis, “Adalari aldik, ama Tayyib’i kaybettik”. Sanirim son cumle durumu ozetliyor.

 4. 9 ay önce

  Helal olsun. Umarım içeride kavga ederek bu alçak yunanlıları mutlu ettiğimizi herkes görür.

  Cevapla
  • 9 ay önce

   vay “serkan” gelmis, bir de edebiyat yapmis, “alcak yunanlar”. Sen git teee 20 sene once adalari yunana birakmak icin sozlesme imzala, adamlarla halay cek, kendi genel kurmay baskanina santaj yap dolmabahcede, bir digerini de hapse tik, kozmik odanin irzina gec, ondan sonra yukaridan da konus boyle. Bak troll efendi, ayni gemideyiz triplerini yunana anlatacaksin. Ayni dili konusmak bile utanc verici (senin acindan).

 5. 9 ay önce

  ben doverim onu sen uzulme, al uzay gemisi oyuncagi bununla oyna. depoya koyma ama, calarlar oradan.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!