Erdoğan Hizbullah’la ittifakı unuttu: 3-4 oy daha fazla kapmak için…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "14 Mayıs seçimleri hem içerideki saflaşmaların mahiyeti hem de bölgesel ve küresel gelişmelerin nezaketi bakımından tam manasıyla tarihi bir yol ayrımına dönüşmüştür” dedi. Hizbullah’ın siyasi uzantısı Hüda Par'la ittifak yapan Erdoğan, “3-4 oy daha fazla kapmak için bölücü örgütün siyasi uzantıları dahil tüm marjinal yapılarla iş tutmaktan çekinmeyenlere, bu milletin geleceğini emanet edemeyiz” ifadelerini kullandı.

featured

Millet İttifakı’nın PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile temasının yanı sıra Cumhur İttifakı’nın da Hizbullah’ın legal partisi Hüda Par’la seçimlerde işbirliği kararı alması tartışılmaya devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Erdoğan, “3-4 oy daha fazla kapmak için bölücü örgütün siyasi uzantıları dahil tüm marjinal yapılarla iş tutmaktan çekinmeyenlere, bu milletin geleceğini emanet edemeyiz. İnşallah 14 Mayıs’ta Türkiye’ye dair söyleyecek hiçbir sözleri olmayan bu kifayetsiz muhterisleri hep birlikte sandığa gömeceğiz.” diye konuştu.

İlim Yayma Vakfı 52. Genel Kurulu’na katılan Erdoğan yaptığı konuşmada, “Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımızla beraber dün ve önceki gün Kahramanmaraş ve Hatay’ı tekrar ziyaret ettik. Hem deprem konutlarının temelini attık hem de iftarımızı afetzede kardeşlerimizle açtık. Maraşlı ve Hataylı vatandaşlarımızın hayata yeniden tutunma azmine bizzat şahit olduk. Temelini attığımız konut projelerinin yeşeren umutları daha da güçlendireceğine inanıyorum. Deprem bölgesinde yaşayan kardeşlerimiz özellikle bu Ramazanı Şerif’te bizden daha fazla anlayış göstermemizi bekliyor. Hepimizin depremzedelerimizin yanında olması, zor günlerinde onları yalnız bırakmaması gerekiyor. İlim Yayma Vakfı’mızın deprem anından itibaren sergilediği dayanışmayı Ramazan ayında artırarak devam ettirdiğini görüyorum. Temel ihtiyaç maddelerinin temininden, konteyner kurulumuna, iftar ve sahur sofralarından öğrencilerimize yönelik barınma ve burs imkanlarına kadar geniş bir yelpazede yaptığınız çalışmaları takdirle karşılıyorum” ifadelerini kullandı.

‘VAKIFLARIMIZ AKTİF BİR ŞEKİLDE SAHADA KOŞTURUYORLAR’

“İnsanlarımız oruçla, Kuranla, iftar ve sahur sofralarıyla bu mübarek ayı ihya ve idrak ederken deprem bölgesindeki kardeşlerini de unutmuyor” diyen Erdoğan, “Depremin vurduğu şehirlere her gidişimizde gönüllü kuruluşlarımızın gözlerimizi yaşartan faaliyetlerine bizzat şahitlik ediyoruz. Arama kurtarmadan gıda ve erzak teminine barınma ihtiyaçlarının karşılanmasından depremzedelerimizin maddi manevi destek verilmesine kadar her alanda vakıflarımız aktif bir şekilde sahada koşturuyorlar” dedi.

‘ASALAKLAR… ZEHİRLİ DİLLERİYLE… KİFAYETSİZLER’

“Tek parti faşizmi özlemiyle yaşayan hatta Allah-u Ekber lafzına bile tahammül edemeyen bir avuç kendini bilmezin, sizlerin bu samimiyetinden rahatsızlık duyduğunun farkındayız” ifadelerini kullanan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milletin derdiyle dertlenmeyen, milletin ruh kökünden beslenmeyen, hayırlı hiçbir iş yapmadıkları gibi yapılmasını da istemeyen bu asalakları, kendi hırsları ve ihtiraslarıyla baş başa bırakıyoruz. Deprem bölgesinde yaşayan kardeşlerimiz başta olmak üzere insanımız kimin hangi niyetle hareket ettiğini, kimin ne yaptığını gayet iyi görüyor. Vatandaşlarımız cansiperane çalışmalarınız dolayısıyla sizlerle birlikte tüm vakıf, dernek ve ilim irfan kuruluşlarımıza dua ve teşekkür ediyor. Elbette bu dualar bizi teşvik etmenin yanı sıra omuzlarımızdaki yükü de ağırlaştırmaktadır. Umudunu bize bağlamış, yüzünü bize çevirmiş hiçbir kardeşimize mahcup olmama mesuliyetiyle karşı karşıyayız. Zehirli dilleriyle, nefret deresine varan söylemleriyle kuru gürültü patırtıyla bizi yolumuzdan alıkoyabileceklerini düşünenlere asla boyun eğmeyiz.

Tehditlere, zorbalıklara, aba altından soba gösteren kifayetsizlere rağmen ülkemize ve milletimize hizmet mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeliyiz. Üstad Necip Fazıl ne diyor, tohum saç, bitmezse toprak utansın. Hedefe varmayan mızrak utansın. Hey gidi küheylan koşmana bak sen. Çatlarsan doğuran kısrak utansın. Eski çınar şimdi Noel ağacı, dallarda iğreti yaprak utansın. Ustada kalırsa bu öksüz yapı onu sürdürmeyen çırak utansın. Biz de mazlumları asla yalnız bırakmayacak, yetimin öksüzün başını okşayacak, gariplerin yolda kalmışların elinden tutacak, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşacak. Soframıza bir tabak da yoksullar için koyacak depremzedelerimizin derdine ortak olacak, Hakkın ve halkın rızası uğrunda aşkla çalışmaya devam edeceğiz. (…)

‘ESAS MESELE MAL, MÜLK, KOLTUK DEĞİL’

Deprem felaketinin bizlere hatırlattığı gerçeklerin başında dünya hayatının geçiciliği geliyor. Şu anda illeri dolaşırken oralarda ebediyete irtihal eden ailelerin hayatta kalanlarını gördüm. Bu arada 900’e yakın ampütemiz var, bunların içerisinde yavrularımız var. Ayaklarını kaybeden, kollarını kaybeden Aleyna’mız var. Bu Aleynamız annesini, babasını kaybetti. Ne büyük imtihan. Bütün imtihanları aşarak, hep birlikte bu yola yürüyeceğiz. Son günlerde bir kez daha gördük ki hepimiz faniyiz. Onun da bizden ne zaman alınacağını hiçbirimiz bilmiyoruz. Biz dünyadan göçsek de geride amel defterimizi açık tutacak hizmetlere imza atmamız gerekiyor. Aslolan Allah’ın verdiği can emanetini hakkıyla teslim etmek ve gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Esas mesele, mal, mülk koltuk değil, kalpleri kazanmak, gönülleri fethetmek, insanlığa hayırlı işler yapmaktır. Bizler geride kalıcı eserler için çalışan bu uğurda çaba harcayan insanlarız. Bu anlayışla 40 yıldır siyasetin farklı kulvarlarında aziz milletimize aşkla hizmet ediyoruz.

‘TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ PROJELERE HAMD OLSUN İMZA ATTIK’

Allah’ın takdiri, milletimizin de tensipleriyle başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak Türkiye için Türk milleti için çok önemli projelere hamd olsun imza attık. 85 milyon vatandaşımızla birlikte dünyadaki tüm mazlum ve mağdurların umudu olan bir Türkiye için çetin mücadele verdik. 40 yılı aşan bu zorlu süreçte ciddi sıkıntılarla, sınamalarla karşılaştık. Cumhuriyet mitinglerinden gezi olaylarına, 17-25 Aralık kumpasından, 15 Temmuz alçak darbe teşebbüsüne kadar milletimizin iradesini gasbetmeye yönelik nice saldırıyı hamd olsun boşa çıkardık. Emperyalist güçlerin, eli kanlı terör örgütlerinin sırtını vesayet odaklarına dayamış milli irade düşmanlarının vatanımızın istiklalini evlatlarımızın istikbalini çalmasına asla müsaade etmedik.”

‘EKONOMİYİ BÜYÜTTÜK, YASAKLARI ORTADAN KALDIRDIK’

“Ekonomiyi büyüttük, demokrasimizi güçlendirdik, yasakları ortadan kaldırdık” diyen Erdoğan, “Türk dış politikasına itibar ve özgüven kazandırdık. Allah’a hamd olsun şu anda kişi başı milli gelir 10 bin 650 dolara yükseldi. Daha da artacak. Türk Devletleri Teşkilatının kuruluşundan, yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin haklarının korunmasına kadar pek çok imkansızı başardık.

‘TÜRK SİYASETİNE TARİHİ BİR DEĞİŞİM GERÇEKLEŞTİRDİK’

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi başta olmak üzere hayata geçirdiğimiz reformlarla Türk siyasetinde tarihi bir değişim gerçekleştirdik. Bugün sürekli ekonomik ve siyasi krizlerle boğuşan değil savunma sanayiinden terörle mücadeleye, sağlık, eğitim, ulaşım ve enerjiye kadar her alanda destan yazan bir Türkiye var. 1999 depremi sonrasında memur maaşlarını ancak IMF kredileriyle ödeyebilen bir Türkiye’den bugün hem depremin yaralarını saran hem de işçisine, memuruna, emeklisine her türlü desteği veren bir ülkeye kavuştuk.”

“Hem asrın felaketiyle mücadele ediyor hem de asrın projelerini tek tek gerçeğe dönüştürüyoruz.” diyen Erdoğan, “Bizim asıl büyük başarımız yasakları kaldırarak insanımızın iradesine vurulan zincirleri kırarak, milletimize cesaret ve özgüven kazandırmamızdır. Ülkedeki siyasi istikrarsızlığın yükünü sırtlayan esnaflarımıza, ay sonunda maaş alamama korkusu yaşayan memur ve emeklilerimize, hasılı bizden önce yıllarca ötelenmiş, ötekileştirilmiş, hizmete ve hürmete layık görülmemiş toplum kesimlerinin tamamına hamd olsun biz verdik” görüşünü savundu.

6’LI MASAYA AYASOFYA MESAJI

Erdoğan, “Allah, Ayasofya’yı aziz bir kitap gibi açma şerefini bizlere nasip etti. Milletimizin bu muhteşem sevincine ortak olamayanlara ise sadece acıyorum. Şu anda 6’lı masada maalesef onları görüyorum. Rabbim hidayetlerini artırsın. Bulundukları gaflet uykusundan bir an önce uyanmalarını tavsiye ediyoruz. Ayasofya’nın büyük Çamlıca Camii’nin yanı sıra Taksim Camii’ni yaparak İstanbulumuzun sembol makamlarından, mekanlarından biri haline getirdik. Birisi de ne dedi? Çamlıca’yı dolduramazlar… Ne oldu? Tıklım tıklım doldu. Bunlar bir şeyi ifade ediyor. İnanç, iman, öyle bir cevher ki tekeden bile süt çıkartır, süt. Asırlık hayalleri bizden önceki nesillerin ömrünü verdiği davaları 20 yıl gibi kısa sürede gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

‘14 MAYIS SEÇİMLERİ YOL AYRIMINA DÖNÜŞMÜŞTÜR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Büyük ve güçlü Türkiye idealiyle yürüttüğümüz siyaset mücadelesinde bugüne kadar pek çok imtihandan geçtik. Siyaset mecrasında girdiğimiz her mücadeleyi zaferle neticelendirmemizi sağlayan Rabbime hamd olsun. Şimdi ülke, millet ve dünyanın dört bir tarafında gönlü ve gözü bize dönmüş olan kardeşlerimizle birlikte yeni bir seçimin, yeni bir imtihanın eşiğindeyiz. Her seçim önemlidir ama 14 Mayıs seçimleri hem içerideki saflaşmaların mahiyeti hem de bölgesel ve küresel gelişmelerin nezaketi bakımından tam manasıyla tarihi bir yol ayrımına dönüşmüştür” şeklinde konuştu.

PUTİN İLE GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu hakikati sadece biz değil Türkiye’yle ilgili hesabı olan herkes görüyor. Terör örgütlerinden, küresel menfaat odaklarına kadar tüm şer şebekeleri 14 Mayıs’a kilitlenmiş durumda. Buraya gelmeden önce Rusya Federasyonu Başkanı Putin’le görüşmem oldu. Sayın Putin’le Ukrayna arasındaki mücadelede özellikle bizim ara buluculuğumuzu takdirin yanında onlar da Türkiye’deki seçimi nasıl takip ettiklerini bizzat kendilerinden dinledim. İstedikleri şey şu. Tarım, koridoruyla ilgili. Buğdaydaki şu anda ulaştıkları meblağ, rakam ve bizden de istedikleri özellikle az gelişmiş ülkelere bilabedel biz buğdayı gönderiyoruz, sizler de bilabedel bunları una çevirip fakir fukara Afrika ülkelerine bir an önce ulaştırın. Rusya neyi takip ediyor, bizdeki bazı çevreler neyi takip ediyor bunlar önemli. Hamd olsun haftada bir 10 günde bir bu irtibatlarımız devam ediyor. Mesele 14 Mayıs’ta. 14 Mayıs’ta milletimle beraber inşallah bu zaferi perçinlediğimiz anda yeni dönem başlayacak. Bu yeni dönem de inşallah ülkemin de dünyada oturduğu farklı konumu ispatlayacaktır” ifadelerini kullandı.

‘YARIM ASIRDIR HİZMET EDEN KARDEŞİNİZ OLARAK’

“Seçimlerden kendi çıkarlarına uygun sonuçları almak için ellerinden gelen her şeyi her türlü operasyonu yapmaktalar.” görüşünü savunan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Değerli kardeşlerim, terör örgütleriyle el ele omuz omuza yürüyen bu insanlardan, soruyorum. Ülkemize, milletimize, vatanımıza herhangi bir fayda gelebilir mi? Terör örgütleriyle bunlar kucak kucağa, dirsek dirseğe. Hala onlarla bu görüşmeleri yapmak suretiyle bunlar ülkemize bizim ne kazandıracaklar? Milletimizin buradaki yüksek feraseti inanıyorum ki 14 Mayıs’ta bu işi çözecektir. Bu sinsi niyetlerini beyanatlarıyla en üst düzeyde ortaya koyuyorlar. Bu ülkeye siyasetçi, belediye başkanı, başbakan, cumhurbaşkanı olarak neredeyse yarım asırdır hizmet eden bir kardeşiniz olarak, 14 Mayıs’a asla ihtiras penceresinden bakmıyoruz. Biz siyasette de hayatta da o safhaları aşalı çok oldu. Artık tek gayemiz var o da ülkemizin menfaatleridir. Tek endişemiz milletimizin geleceğidir. Tek derdimiz kendi insanımızla birlikte mazlum ve mağdurların umutlarını boşa çıkartmamaktır. Ülkemizi demokrasi ve kalkınma mücadelesinde binbir emek ve mihnetle geldiği yerin gerisine düşürmemek, eşiğine kadar geldiği Türkiye Yüzyılı’nın inşasını başlatmak dışında bir amacımız yoktur. Bunun için çevresi adeta bir ateş çemberiyle kuşatılmış Türkiye’nin kaybedecek tek bir anının dahi olmadığına inanıyoruz. Tüm enerjimizi ve kaynaklarımızı, ülkemize, milletimize, özellikle depremde yıkılan şehirlerimize vakfetmemiz gereken bir dönemdeyiz.”

‘3-4 OY DAHA FAZLA KAPMAK İÇİN MARJİNAL YAPILARLA İŞ TUTMAKTAN ÇEKİNMEYENLERE…’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnsanlarımız deprem bölgesinde hayata yeniden sarılmaya, şehirlerine yeniden sahip çıkmaya çalışırken birileri bambaşka alemlerde yaşıyor. Bambaşka hevesler peşinde koşuyor. Ülkenin kaderini, koltuk kavgasından başlarını bir an olsun kaldırıp, bırakın afet bölgesine etraflarına bile bakmayan vicdan yoksunu bu zihniyetin insafına terk edemeyiz.  3-4 oy daha fazla kapmak için bölücü örgütün siyasi uzantıları dahil tüm marjinal yapılarla iş tutmaktan çekinmeyenlere, bu milletin geleceğini emanet edemeyiz. İnşallah 14 Mayıs’ta Türkiye’ye dair söyleyecek hiçbir sözleri olmayan bu kifayetsiz muhterisleri hep birlikte sandığa gömeceğiz. Bunun için Türkiye için hemen şimdi diyoruz. Sizlerden 14 Mayıs’ta bugüne kadar olduğundan daha güçlü şekilde yanımızda olmanızı istiyorum. Rabbim hepinizden razı olsun.”

ABD’NİN ‘KOMÜNİZMLE MÜCADELE’ KURULUŞLARINDAN

İlim Yayma Cemiyeti 17 Ekim 1951 günü ‘Milli ve manevi değerleri korumak’ iddiasıyla İstanbul’da kuruldu. Cemiyetin en önemli amaçlarından birisi İmam Hatip Okulları açtırmak ve buralarda okuyan öğrencilere burslar vermek. Cemiyet, Demokrat Parti döneminde Başbakan Adnan Menderes tarafından desteklendi. AKP döneminde “Kamu Yararını Gözeten Dernek” statüsü kazandı. Cumhurbaşkanlığı tarafından ‘Üstün Hizmet Plaketi’ verildi.

İlim Yayma Cemiyeti’nin ön ayağının Komünizmle Mücadele Derneği olduğu belirtiliyor. FETÖ lideri Fetullah Gülen de Erzurum’da Komünizmle Mücadele Derneği’nin kurucuları arasında yer almıştı.

CIA BELGELERİNDE İLİM YAYMA CEMİYETİ

Cemiyet ayrıca CIA’nın 10 Kasım 1953 tarihli raporunda şöyle anlatılıyor:

“İlim Yayma Cemiyeti, Arap Gizli Servisi’nin gizli adı olup, amacı, Arapçanın konuşulması ve yazılmasının yasak olduğu tüm ülkelerde, imamları ve vaizleri eğitmek için gizli okullar kurarak, bu okulları fonlamaktır.”

Erdoğan Hizbullah’la ittifakı unuttu: 3-4 oy daha fazla kapmak için…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Ekonomiyi nasıl büyütmüş acaba? Ekonomi nasıl çökertilir , faizleri indireceğim diye TL’nin değeri yüzde 100 nasıl düşürülür üniversitelerde okutulmalı ders olarak!

  2. 25 Mart 2023, 18:48

    Asıl şimdi AKP yardım etmiştir diye düşündüm şahsen. 100 bin oyu bile toplayamadı gel bakalım Muharrem abimiz. Şuna bir el atalım da havaya girsin biraz da memleket ittifakının oyları bölünsün…. Hiç te kötü bir senaryo değil. Ama şu da var Kılıçtaroğlu sizi gel bakalım Muharrem şeklinde anons ettiğinde parlak zekanızı ve cesaretinizi kullanıp, “teessüf ederim ve sizi şiddetle kınıyorum o ki beni Cumhurbaşkanı adayı olarak sahneye çağırıyorsanız beni bu şekilde sahneye davet etmenizi kabul etmiyorum, bundan böyle sizi başkanım olarakta görmüyorum diyebilseydiniz şu an ki ülkemizin başının en büyük belası Cumhurbaşkanı yerine sizin gibi değerli ve erdemli biri cumhurbaşkanımız olurdu. O ki bu mümkün olmadı diktatörlüğü alaşağı etmek için tek çaremiz maalesef Kılıçtaroğlu diye düşünüyorum

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!