Erdoğan ile Süleyman Soylu’dan sürpriz görüşme: ‘Komplonun arkasında kimler var?’

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Ayhan Bora Kaplan davasıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir görüşme gerçekleştirdiği iddia edildi. Görüşmede Soylu'nun Erdoğan’a “Bana ve diğer arkadaşlara kurulmak istenen komplonun sadece üç polis şefiyle sınırlı olduğunu düşünmüyorum. Arkasında kim ya da kimler var?” dediği öne sürüldü.

featured

Suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 3 emniyet müdürünün görevden uzaklaştırılması dündemdeki yerini korurken dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Sözcü yazarı Aytunç Erkin,  Ayhan Bora Kaplan davasıyla ilgili görevden uzaklaştırılan 3 polisin ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü aktardı.

‘KOMPLONUN ÜÇ POLİS ŞEFİYLE SINIRLI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM’

Erkin, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Geçen cumartesi günü Ankara’da sürpriz bir görüşme yaşandı. İçişleri eski Bakanı ve AKP İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la buluştu.

Soylu’nun ziyaret nedeninin, Kaplan davasıyla ilgili 9 Mayıs’ta görevden alınan üç polis şefi olduğunu söylediler. Çünkü, Ayhan Bora Kaplan’ın Süleyman Soylu’ya yakın bir isim olduğu medyada sıkça işlendi.

İçişleri eski Bakanının Erdoğan’a “Bana ve diğer arkadaşlara kurulmak istenen komplonun sadece üç polis şefiyle sınırlı olduğunu düşünmüyorum. Arkasında kim ya da kimler var? Bunlar ortaya çıkarılmalı” dediği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Soylu’ya “Konuyu yakından takip ettiğini, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı çağırıp konuştuğunu” söylediği Ankara koridorlarında konuşuluyor.”

EMNİYET’TEKİ ‘AYHAN BORA KAPLAN’ DEPREMİ

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yaptığı operasyonun ardından örgütün iki numarası Serdar Sertçelik’in gizli tanık yapıldığı, elektronik kelepçe takılıyken de önce bir restoranda tabancayla vurulduğu sonra da yurt dışına kaçtığı ortaya çıkmıştı.

Kendisini dosyanın gizli tanığı olduğunu belirten Sertçelik, Erk Acarer’in yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün AKP’ye kumpas kurduğunu öne süren Sertçelik, bu iddialarla ilgili Emniyet mensuplarıyla yaptığı görüşmelerin tümünü yayınlayacağını söylemişti.

Sertçelik, ifadesine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, eski Adalet Bakanları Bekir Bozdağ ve Abdülhamit Gül, AKP Milletvekili Mücahit Aslan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ve Sadık Soylu’nun isimlerini gizli tanık ifadesine eklemesini istediklerini belirterek ses kayıtlarıyla sosyal medyada paylaşmıştı.

Kayıtlarda, polis müdürü Ş.D.’nin Serdar Sertçelik’e “Bize Temiz Eller Operasyonu’nu sizin ellerinizle başlattığınız haberini verdiler. Oradan pay biç sen. MHP ile ilgili de patlat, geç” dediği yansımıştı.

Yaşananların ardından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Şube’den sorumlu Müdür Yardımcısı M.Ç., Organize Şube Müdürü K.G.Ö. ile Şube Müdür Yardımcısı Ş.D. İçişleri Bakanlığı tarafından haklarında idari soruşturma başlatıp açığa alınmıştı.

Ankara Cumhuriyet Savcılığı da yayınlarla ilgili soruşturma başlatmıştı.

Erdoğan ile Süleyman Soylu’dan sürpriz görüşme: ‘Komplonun arkasında kimler var?’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Sizin isini yapan namuslu, durust polislerimize yaptiklarinizi da biliyoruz. Bakalim mahkeme olacak mi, bu polislere konusma firsati verecekler mi. Ne cektik sizden, ve sizin gibilerden.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!