Erdoğan imzaladı… İki oda kuruldan çıktı, Bilal Erdoğan’ın konfederasyonu girdi

featured

Cumhurbaşkanı Kararı ile Kalkınma Kurullarının üye yapısı değiştirildi. İstanbul Sanayi Odası (İSO) ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) İstanbul Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu üyeliklerinden çıkarıldı. Yeni üye olarak listeye Türk Kültürüne Hizmet Vakfı, Boğaziçi Üniversitesi, Dünya Etnospor Konfederasyonu eklendi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile halen görev yapan Kalkınma Kurulu üyelerinin tamamının görev süreleri sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığı 5308 sayılı Karar ile 2017 tarihli ilgili Bakanlar Kurulu kararı yürürlükten kaldırıldı. Değişiklikler, bugün yayınlanan “Kalkınma Ajansları Kalkınma Kurullarına Temsilci Gönderecek Kurum ve Kuruluların Belirlenmesi Hakkında Karar” ile yapıldı.

İTO VE İSO ÇIKARILDI

Anka’nın haberine göre, sadece tek ilden oluşan Kalkınma Ajansları için geçerli olan düzenleme kapsamında, Kalkınma Kurulu üye sayıları 26’dan 50’ye çıkarıldı. Yedek üye sayısı da 4’ten 25’e yükseltildi. İTO ve İSO ile birlikte İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği de üye listesinden çıkarılan kuruluşlardan oldu.

LİSTEYE YENİ GİRENLER

Yeni üye olarak İstanbul listesine; Türk Kültürüne Hizmet Vakfı, Boğaziçi Üniversitesi, Dünya Etnospor Konfederasyonu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Tasarım Vakfı, Bağcılar, Beyoğlu, Sarıyer ve Esenler belediyeleri girdi.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanlığını, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan yürütüyor.

KAHRAMANKAZAN VE GÖLBAŞI BELEDİYELERİ LİSTEDEN ÇIKARILDI

Ankara ve İzmir Kalkınma Ajansları Kalkınma Kurulu üye sayıları artırılırken, daha önce üye gönderen bazı kurumlar da listeden çıkarıldı. Ankara’da listeye giren organize sanayi bölgesi (OSB) sayısı arttırıldı. Ankara Sanayi Odası 1, 2-3’üncü OSB’ler, Yenimahalle ve Ayaş Belediyeleri üye listesine girerken, Kahramankazan ve Gölbaşı Belediyeleri listeden çıkarıldı. İzmir Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu üyeliğinden İzmir Ticaret Odası çıkarılırken, Kızılay İzmir Şubesi, Birlik Vakfı İzmir Şubesi, Bayındır, Kınık ve Kiraz Belediyeleri üye listesine dahil edildi.

Erdoğan imzaladı… İki oda kuruldan çıktı, Bilal Erdoğan’ın konfederasyonu girdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!