Erdoğan İstanbul’da ‘Karadenizliler’in üstünü çizdi

featured

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, AKP’nin İstanbul’da görevden aldığı 22 ilçe başkanıyla ilgili ayrıntıları yazdı. “AK Parti 2023 öncesi parti vitrinini değiştirmek için gerekli hamleleri yapmaya başladı” diyen Özışık, “Ben size “Üstü çizilen isimlerin çok büyük bölümü Karadeniz kökenli” diyeyim, gerisini siz anlayın!” ifadelerini kullandı.

İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla AKP’nin İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldığını duyurmuştu. Özışık, bugün Türkiye gazetesinde “AK Parti İstanbul’da neler oluyor?” başlıklı yazısında konuyla ilgili ayrıntıları aktardı.

“AK Parti 2023 öncesi parti vitrinini değiştirmek için gerekli hamleleri yapmaya başladı” diyen Özışık, “Ben size “Üstü çizilen isimlerin çok büyük bölümü Karadeniz kökenli” diyeyim, gerisini siz anlayın!” ifadelerini kullandı.

Özışık, şöyle yazdı:

“Geçtiğimiz hafta sonu Cumhurbaşkanı ani bir kararla İstanbul İl Başkanlığı’na geçip burada bazı çalışmalar yürüttü.

Sonrasında ne olduğunu dün sosyal medyada kısa ve öz anlattım. 22 ilçe başkanı ile devam edilmemesi yönünde karar alındı.

Peki bu karar nasıl ve neden alındı?

Sağlam kaynaklardan edindiğim bilgiye göre Cumhurbaşkanı, İl Başkanlığı’nda yapılan toplantıda ilçe adaylarıyla ilgili nasıl bir çalışma yapıldığını soruyor.

İl Başkanlığı önüne bir liste koyuyor.

Listede İstanbul’un kaybedilmiş bölge ilçe başkanlarının yerini koruduğunu gören Cumhurbaşkanı listedeki 22 ismin üzerini çiziyor, bu isimlerle devam edilmemesi talimatını veriyor.

Burada altı çizilmesi gereken bir durum yaşanıyor. Cumhurbaşkanı, her ilçenin demografik yapısına göre aday çıkarılması talimatı veriyor.

Yani daha açık söylemek gerekirse…

Ben size “Üstü çizilen isimlerin çok büyük bölümü Karadeniz kökenli” diyeyim, gerisini siz anlayın!”

İSTANBUL İL BAŞKANI NE OLUR?

“İstanbul’da Kürtlerin ve Doğuluların yoğun olarak yaşadığı ilçelere bile Karadenizli ilçe başkanı atanması halk içinde ciddi bir tepki görüyordu. Erdoğan‘ın bu tepkiyi gördüğü ve ona göre karar aldığı belirtiliyor” diyen Özışık, İstanbul İl Başkanı ile ilgili bir gelişme olup olmayacağına ilişkin de şunları kaydetti:

“Edindiğim bilgilere göre bu konuda henüz bir konuşma ya da çalışma yapılmış değil. Bayram Şenocak hazırladığı listeden 22 kişinin silinmesine rağmen devam eder mi etmez mi ya da parti devam etmesine karar verir mi onu da bilmiyorum. 

Ama bildiğim bir şey var. 

İstanbul’da daha önce ilçe belediye başkanlığı yapan Erzincanlı bir ismin İstanbul İl Başkanlığı koltuğuna getirileceği yönünde ciddi kulisler var.”

 

 

Erdoğan İstanbul’da ‘Karadenizliler’in üstünü çizdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Karadenizi genellemesi yanlış, çoğu Trabzonlu ve Rizeli cahil cühela takımı, bölgesel atıfta bulunanlara duyurulur.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!