‘Erdoğan kabinede ‘Arkadaşlar bu böyle olmaz’ dedi’

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısında "Arkadaşlar bu böyle olmaz. Asgari ücreti güncellememiz, asgari ücrete zam yapmamız lazım ki sabit sabit gelirli vatandaşlarımız bu enflasyon altında bu kadar ezilmesinler" dediğini söyledi.

featured

Varank, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde Küpeliler Sunta Fabrikası’nın temel atma töreninde yaptığı konuşmada, ekonomi ve enflasyon konusunda yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Varank, “Cumhurbaşkanımız kabineyi topladı, dedi ki ‘Arkadaşlar bu böyle olmaz. Asgari ücreti güncellememiz, asgari ücrete zam yapmamız lazım ki sabit sabit gelirli vatandaşlarımız bu enflasyon altında bu kadar ezilmesinler.’ 1960’lardan beri asgari ücret uygulaması bu ülkede var. Bu ülke enflasyonu ilk defa mı görüyor? 2000 yılından önceyi bir değerlendirin. Yüzde 80, yüzde 200 enflasyonları yaşadık ama o zaman hiçbir iktidar ‘Temmuz ayında enflasyonu güncelleyeyim, emekçi kardeşlerimizin biraz olsun işlerini kolaylaştırayım’ demedi ama biz bunu dedik, enflasyona ezdirmemek için asgari ücreti güncelledik. Ocak ayında da inşallah sabit gelirli vatandaşlarımızın işine yarayacak bir zammı onlara yapmış olacağız. Emekçilerimizin hakkını vermek için de gayret göstereceğiz.” diye konuştu.

‘Erdoğan kabinede ‘Arkadaşlar bu böyle olmaz’ dedi’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 ay önce

  ben bukadar pişkinlik görmedim.. kopmuş bunlar..

 2. 2 ay önce

  Seni uzen Allah’i (!) uzer. Muhtesem insan, asrin liderimiz, Tayyib the White Sea, van Minut, Ayem ekonomist with diploma. Yasarsak ibretlik sonu gorecegiz.

 3. 2 ay önce

  Ha ha, varank akli sira parlatmaya calismis, efendim reyzimiz fakir fukaranin hakkini gozetiyor aha bakin demis. iletisim seesi bozulmustur simdi.

 4. 2 ay önce

  Özel kesimin ödeyeceği asgari ücrete ENAG enflasyonuyla artış kamu kesiminin ödeyeceği ücretlere TÜİK enflasyonu oranında artış! Bu kadar uyanıklık hayra alamet değil.

 5. 2 ay önce

  ucube tek adam rejimini ve bakanlarını da al İSTİFA et ve hemen seçim kararı alın.
  Sizlerden bıktık usandık artık yeter.
  Mekke Dönemi Müşriklerin Efendi-Köle düzenini kurdunuz. İsyan ediyoruz kabul etmiyoruz.

 6. 2 ay önce

  Asgari ücrete yapılacak afaki bir zam enflasyonu çok daha kötü hale getirecek, bakın göreceğiz Şubat 2023 de bütün sektörler de fiyatlar nasıl fırlayacak. Maliyet unsurları düşmeden asgari ücrete yapılacak zam felakete dönüşür. Hele birde fırsat kollayanlar var ki o da bambaşka bir sorun. Bu fırsatcılık en tepeden en aşağıya kadar var. Adam köyden bir kasa incir getirmiş kilosu 50 lira. Adama soruyorum senin derdin ne çok mu maliyetlerin arttı diyorum laf kıvırıyor. Toplum olarak hepimiz yozlaştık, vicdanlarımızı kaybettik. Neredeyse hepimiz kazan kazan mantığındayız. Empati yeteneğimiz yok.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!