Erdoğan kira sorunuyla tanıştı: İnsaf ya… Bu ne vicdandır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kirası 2 bin 500 liradan 7 bin 500 liraya çıkarılan bir vatandaşla arasından geçen diyaloğu anlattı. Erdoğan, ev sahibine ve fahiş kiraya, "Ama insaf ya 2 bin 500'den 7 bin 500'e. Bu ne vicdandır?" sözleriyle tepki gösterdi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “100 Yılı İnşa Edenler, 100 Yılı İnşa Edecekler” başlıklı Öğretmenler Günü Programı’nda konuştu.

Burada yaptığı açıklamada ekonomiye ilişkin mesajlar veren Erdoğan “Tüm dünyada enflasyonun son 70 yılın zirvelerini zorladığı bir ekonomik atmosferden bizim etkilenmememiz düşünülemez. Hayat pahalılığı ve büyük şehirlerimizdeki fahiş kira artışlarının ücretli çalışanlarımız üzerinde oluşturduğu baskının farkındayız.” dedi.

KİRACIYLA DİYALOĞUNU ANLATTI

Ev sahiplerinin insaf dışı uygulamalarını bir kenara koyamayacaklarını dile getiren Erdoğan, dün bir vatandaşla olan diyaloğunu “Dedi ki ‘Kiracıyım.’ ‘Ne ödüyorsun?’ dedim. ‘Başkanım’ dedi, ‘Şu anda ev sahibi beni ciddi manada sıkıştırıyor. 2 bin 500 lira veriyordum. Şimdi kiramı 7 bin 500 liraya çıkardı. Ya verirsin ya evden çıkarsın’ diyor.” sözleriyle anlattı.

‘BU NE VİCDANDIR?’

Erdoğan, evin kirasını 2 bin 500’den 7 bin 500’e çıkarmanın insafa sığmadığını belirterek, şöyle devam etti:

“Mecburen o ilçedeki belediye başkanımızı aradım. Ondan ricada bulunduk. Dedim ki ‘Ya uygun bir kiralık yer bul. Veyahut da bizim TOKİ’nin evleri varsa oradan kendisine bir imkan sağla.’ Bu vicdan… Her şeyi devletten beklemek herhalde olacak bir şey değil. El ele vereceğiz, dayanışma halinde olacağız. Ama ben o ev sahibine, herhalde o da şimdi dinliyordur beni, ‘Sende vicdan var mı?’ diye sormak durumundayım. Bu kadar biz konut yapıyoruz. Bu yaptığımız konutlarla çözüm geliştirmeye çalışıyoruz. Ama insaf ya 2 bin 500’den 7 bin 500’e. Bu ne vicdandır?”

‘UYUMLU RAKAMLARA GELECEĞİNE İNANIYORUM’

Erdoğan, “Otomobil piyasasında alınan önlemlerin sonuçlarını gördük. Konut fiyatları ve kiralarda da dengelenme başladı. Yakında her ikisinin de piyasa gerçekleriyle uyumlu rakamlara geleceğine inanıyorum.” diye konuştu

 

Erdoğan kira sorunuyla tanıştı: İnsaf ya… Bu ne vicdandır?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. guzel bir senaryo, rol kesmis kendince. Adam gelmis, anlatmis falan, bu da vakit cok dinlemis, usenmemis, belediye baskanini aramis, falan olmus filan olmus. Neyse rakamlarda cok guzel yuvarlak. 2500, 7500. Ne kadar vicdanli adam mubarek. Dolari 30 lira benim damadim yapti zaten.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!