Erdoğan, ‘namaz’ üzerinden CHP’yi hedef aldı…

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'kaçacaklar' iddiasına yanıt veren Erdoğan, 'Yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor ama geçti. Ama bu adamda böyle bir şey yok. Çünkü yatsıyla da alakası olmadığı için süreç böyle gidiyor.' dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde saat 22’yi işaret ederek paylaştığı bir videosunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakın çevresini hedef alarak “kaçacakları” iddiasında bulundu. Kılıçdaroğlu’na sert yanıt veren Erdoğan, 1 milyon liralık tazminat davası açacağını duyurdu.

Yassıada’daki Adnan Menderes Kongre Merkezi’nde 27 Mayıs’ın 62. yılı vesilesiyle düzenlenen “Yassıada Mahkemesi Yargılanıyor” temalı anma programında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun kendisi hakkındaki iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu.

‘YATSI NAMAZLARI GELDİ GEÇTİ’

Menderes ve arkadaşlarının, CHP’ye yakın basın yayın organları tarafından yıpratılmaya çalışıldığını iddia eden Erdoğan, “O günkü gazete haberlerine şöyle bir göz gezdirmek bile bu sınır tanımaz iftira furyasının ulaştığı vahim boyutları görmek için yeterlidir. Aynen şimdiki CHP gibi. Yaptığı ne? Sadece iftira. Sen ne zaman şöyle bir dürüst konuşacaksın ya? Ne zaman şu yalanı bir kenara koyacaksın ya? Yatsı namazları geldi geçti. Yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor ama geçti. Ama bu adamda böyle bir şey yok. Çünkü yatsıyla da alakası olmadığı için süreç böyle gidiyor. Merhum Menderes’in Kars ve Ardahan’ı Ruslara satmak istediğinden Cumhurbaşkanı Bayar’ın banka hesabında 103 milyon lira bulunduğuna, Fatin Rüştü Zorlu’nun Avrupa’da bindiği arabanın altınla kaplandığından, yüzlerce öğrencinin cesetlerinin kıyma makinesinden geçirildiğine, Hasan Polatkan’ın zimmetinde 4 milyon lira çıktığından Menderes ve Bayar’ın, az önce o belgeyi gösterdim, 12 uçak dolusu altın ve parayı kaçırdıklarına kadar yüzlerce deli saçması iftira darbeciler tarafından hazırlanıp CHP yönetimi tarafından dillendirilmiş, yayılmıştır. Bunun yanında dönemin CHP Genel Başkanı, ordumuz başta olmak üzere kamu görevlileri üzerinden baskı kurarak, devleti işlemez, hizmet üretemez hale getirmeye çalışmıştır.” dedi

Erdoğan, ‘namaz’ üzerinden CHP’yi hedef aldı…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!