Erdoğan: Öcalan, Demirtaş’ın oradan vermiş olduğu mesajlardan rahatsız

featured

Erdoğan, terör örgütü elebaşı Öcalan’ın eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın dışarıya gönderdiği mesajlardan rahatsız olduğunu savunarak ‘Öcalan’ın bırakılması sözü yalan ibarettir. Onu aslında Abdullah Öcalan’a sormak lazım. Öcalan’ın Demirtaş’ın oradan verdiği mesajlarından rahatsız olduğu ortada bir gerçek’ dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında daha önce Selahattin Demirtaş ile ilgili söylediği “Edirne’deki İmralı’ya hesap verecek” sözleriyle ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, “İmralı’dakini çıkarmanın peşindeysen, orada duracaksın” diyen Akşener’e de tepki gösterdi…

Erdoğan’ın açıklamaları:

“Onu aslında Abdullah Öcalan’a sormak lazım. Öcalan, Demirtaş’ın oradan vermiş olduğu mesajlardan rahatsız olduğu ortada bir gerçek. HDP’nin terörist elebaşıyla ilgili heykelini dikeceğiz vaatlerini hatırlayın. Terör örgütüne sırtlarını yasladıklarını nasıl açık açık söylediklerini hatırlayın. ‘Biz sırtımızı şuraya dayıyoruz’ diyenleri hatırlayın. ‘FETÖ’cüleri serbest bırakacağız’ diyenler bunlar değil mi? CHP değil mi? Allah’ın izniyle milletimizin feraseti ve sağduyusuyla böyle bir şey hiçbir şey gerçekleşmeyecek. Bu hanım terörist başının salıverileceğini zannediyor. Teröre, teröriste karşı tavizsiz mücadele ederken bu hanımefendinin böyle bir iftirada bulunması siyaset değil, yalandan medet ummasıdır. Gözleri var duymazlar, kulakları var duymazlar. Hanımefendinin işine HDP’ye verdiği sözler geliyor. Milleti aldatmaktan başka hiçbir şey yapmıyor.”

Erdoğan: Öcalan, Demirtaş’ın oradan vermiş olduğu mesajlardan rahatsız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 5 ay önce

  donup dolasip geldigi yer yine “sayin ocalan” oldu. mesrep meselesi.

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı , bir terörist başının sözcülüğünü ne sebeple olursa olsun yapamaz.Birbirlerini yesinler bize ne..Hangi stratejik hamle için yaparsa yapsın ismi geçen iki zatta teröristtir..Vatandaş buna nasıl katlanıyor artık kafayı sıyıracağım.Bunu yapan bir devlet başkanı muhalefeti HDP ile görüşüyorsunuz diye suçlayamaz.Bugün HDP ti muhalefet salsa siz kendinize gizli ortak yaparsınız.Hem muhalefet hemde iktidar vatana ihanet ediyor sadece seçim kazanmak için ülkeyi ve cumhuriyetimizi her iki kesimde satıyor.Cumhuriyet tarihi bu denli bir kirlenmişlik görmedi.Yeter artık ..

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  Tek 2 kelime: Yazıklar olsun

  Cevapla
 4. 5 ay önce

  Yemisim Ocalan’ini, mocalanini. Acilim skandalindan beri Abd korkusundan bir turlu “terorist basi Apo” diyemiyorlar.

  Cevapla
 5. 5 ay önce

  Terörist PKK/hdp örgütünün cezaevindeki elebaşlarının birbirinden rahatsız olması veya olmaması Türk ulusunun C.Başkanından beklediği bir haber değildir.. Ulusun beklediği haber Apo Demirtaş ve diğer teröristlerin ipe çekilmesi haberidir..

  Cevapla
 6. 5 ay önce

  partili cumhurbaskaninin bu konusmasi, istihbari bilgileri, terorist oldugu tescillenmis birinin dusuncelerini kullanarak siyaset yapmasi cezai islem gerektiren bir suctur. ayrica teror orgutu propagandasina giren bir suctur.
  boyle bilgiler devletin kendi siyasetini belirlemesinde kullanilacak aciklanmasi suc olan devlet sirlari kapsamindadir.
  bakalim gorelim…..

  Cevapla
 7. 5 ay önce

  Sana ne ? Öcalanın derdi seni niye gerdi ? Nedir yani arabuluculuk mu yapıyorsun ? Öcalan sana, söyle Demirtaş’a onun söylemlerinden rahatsız oluyorum mu dedi ? Sende onu dinledin mi ? Suç işliyorsun. Her gün suç işliyorsun. Böyle giderse sana ömür boyu ağırlaştırılmış müebbet bile yetmeyecek.

  Cevapla
 8. 5 ay önce

  katılıyorum, malesef koca devleti oyuncak haline getirdiler, yazıklar olsun.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!