Erdoğan: Sayın Biden ‘olumlu gelişmeler var’ dedi

ABD'den F-16 tedarikiyle ilgili Erdoğan, "Sayın Biden, olumlu gelişmelerin olduğunu söyledi” dedi. Polonya'ya düşen füzelerle ilgili de Erdoğan, “Biden'in füzelerin Rus yapımı olmadığını açıklaması Rusya ile alakası olmadığını göstermektedir. İnceleme, araştırma şarttır" diye konuştu.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya’da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’nin ardından medya merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyoğlu’ndaki terör saldırısı hakkında, “IŞİD’le mücadele bahanesi altında terör örgütüne destek verenler de dökülen her damla kana ortaktır. Tüm dost ve müttefiklerimizin, Türkiye’nin haklı mücadelesine samimi desteğini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Terör tehdidini kaynağında bertaraf etme stratejimizi kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Ne yaparlarsa yapsınlar, kimin arkasına saklanırsa saklansınlar teröristler kendilerini bekleyen acı akıbetten kurtulamayacaktır. Ülkemizin ve bölgemizin geleceğinde terörün hiçbir türlüsüne yer olmadığının altını tekrar çizmek istiyorum.”

ABD’den F-16 tedarikiyle ilgili Erdoğan, “Sayın Biden, olumlu gelişmelerin olduğunu söyledi.” değerlendirmesinde bulundu.

KKTC’nin TDT’de gözlemci üye olması konusunda Erdoğan şunları söyledi:

“Bu kararla ilgili herhangi bir yerden, herhangi bir ülkeden icazet almamıza gerek yoktur. O iş bitmiştir.”

‘RUSYA’NIN YAPTIĞI AÇIKLAMAYA SAYGI DUYMAK DURUMUNDAYIM’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya’ya füze düşmesiyle ilgili, “Rusya’nın yaptığı açıklamaya saygı duymak durumundayım. Rusya’nın ‘Bizimle bu işin alakası yoktur’ demesi bizim için önemli. Biden’in füzelerin Rus yapımı olmadığını açıklaması Rusya ile alakası olmadığını göstermektedir. İnceleme, araştırma şarttır.” diye konuştu.

Öte yandan Erdoğan’ın, yabancı bir gazetecinin “Biden, birçok NATO üyesi ülke ile birlikte otelde başka bir toplantı yaptı. Siz neden orada yoktunuz?” sorusuna verdiği yanıt dikkat çekti.

Erdoğan “Demek ki bizi arama imkanları o esnada olmamış olabilir. Çok da önemli değil. Konuşulan şey ‘füzenin markası nedir, ne değildir’ vs… Ona da sayın Biden Bu Rus yapımı değil diyerek yanıt vermiş. Bizi önemli işlere davet ediyorlar, önemsiz olan işlere de gitmemize gerek yok.” dedi.

‘GÜBRE VE AMONYAK NAKLİYATINI ELE ALACAĞIZ’

Tahıl koridoru konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Görüşmelerimiz sürekli devam ediyor ve şu an itibarıyla devam edeceği kanaatindeyim, herhangi bir sıkıntı yok. Sayın Putin’le görüşmeleri yaparak gübre ve amonyak nakliyatını ele alacağız. Süreyi de 1 yıla çıkarmanın gayreti içerisinde olacağız.”

Erdoğan: Sayın Biden ‘olumlu gelişmeler var’ dedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!