Erdoğan’dan ‘kapatılan konsolosluklar’ mesajı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, konsolosluklarını kapatan ülkelerle ilgili "Gerekli kararları alacağız." dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı, muhtemel seçim tarihini ilan edeceği kararnamenin yayımlanacağı tarihi de açıkladı.

featured

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Adnan Menderes Üniversitesi’nde düzenlenen Aydın Gençlik Buluşması’na katıldı. Gençlerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, İstanbul konsolosluklarını kapatan ülkelerle ilgili olarak sorulan “Seçim dönemine girdik. Bazı ülkelerin konsoloslukları kapatıldı, ardından terör uyarıları geldi. Bir şeylerin amaçlandığı belli. Ne yapılmaya çalışılıyor?” sorusuna,

“Bunların hepsi şu anda zamana oynuyorlar. Geçenlerde Dışişleri Bakanlığımız bunların hepsini çağırdı, bunlara gereken ültimatomu verdi. ‘Eğer bu tür şeyleri devam ettirecek olursanız, bunun hesabını ağır ödersiniz.’ dedi. Ve öyle zannediyorum ki pazartesi günü Kabine Toplantımız var. Orada da gerekli kararları alacağız” cevabını verdi.

‘SEÇİM ATMOSFERİNE GİRECEĞİZ’

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtemel seçim tarihleriyle ilgili kararnameyi 10 Mart tarihinde açıklayacağını ifade etti.

Erdoğan, “14 Mayıs sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilliğine mi, yoksa genel başkanlığa mı bay bay diyecek?” sorusuna,

“Henüz bu 6 artı 1, yani yedili masa adayını belirleyemedi ki… Bizim öyle bir derdimiz yok. Onlar henüz adayını belirleyemedi. Öncelikle adaylarını bir açıklasınlar bakalım. Ama biz, karşımızda kim olursa olsun, Cumhur İttifakı olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah, 14 Mayıs’ta da şurada zaten Mart ayının 10’unda Cumhurbaşkanı olarak kararnameyi açıklayacağım. Bu kararnameyi açıklamak suretiyle de artık seçim atmosferine gireceğiz.” yanıtını verdi.

Erdoğan’dan ‘kapatılan konsolosluklar’ mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!