Erdoğan, sel mağdurlarına çay attı

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 kişinin hayatını kaybettiği sel ve heyelan felaketiyle sarsılan Rize’de vatandaşlara çay attı. CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, ‘Geçmiş olsun ziyaretinde çay dağıtımı tam bir akıl tutulması’ yorumunda bulundu.

Sel felaketinin ardından incelemelerde bulunmak üzere bugün Rize’nin Güneysu ilçesine gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmanın ardından mitinge katılan vatandaşlara otobüsten çay attı. 

CHP’Lİ VEKİL: TAM BİR AKIL TUTULMASI

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Erdoğan’ın sel felaketi yaşanan Rize’de çay dağıtmasına tepki gösterdi. Bülbül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Şaşırmamak gerek!! Partili Cumhurbaşkanının geçmiş olsun ziyaretinde çay dağıtımı tam bir akıl tutulması! Selde yakınlarını, evlerini, ocaklarını kaybeden yurttaşa ‘çay fırlatmak’ tam da Tek adam rejiminde Erdoğan’ın fıtratında olan şey. ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN RİZE’DEKİ KONUŞMASI

Erdoğan, konuşmasında Rize’deki afette, 665 yapının taşkın riski altında olduğunun tespit edildiğini ve kentte 550 yeni konut inşası yapılacağı duyurdu. Erdoğan ayrıca, “Allah, dünyayı bir ölçü ve denge üzerine yaratmıştır. Bu ilahı ölçü korundukça insan esenlik ve huzur bulur. Bu dengenin kaybolması durumunda ise felaketler ve sıkıntılar kaçınılmaz olur. Denge bozulunca rahmet olarak gördüğümüz yağmur, tabiat için bir afete dönüşür. Son yıllarda artan küresel ısınmayla beraber dünyadaki bu ilahi dengenin bozulmaya başladığına şahit oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, sel mağdurlarına çay attı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 1 sene önce

  bu dagıtımdan sonra ,sanırım artık rize de bır daha sel olmayacak.

  Cevapla
 2. Az bile yapmış.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  şaka mı lan bu ? kapmaya çalışanlar da var gördügüm kadarı ile …..demekki herkesin keyfi yerinde …..o zaman bence örnek bir çözüm olmuş

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Aynen, yani baklavada atabilirdi:))

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Maskenin arkasina saklanmak icin cok önemli sebep olmali….

  Lebalep leri unutmadik!

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  cok az, ozellikle o kollarini acanlarin tepelerine 100 kiloluk cay paketleri atilmaliydi. Kiytirik cay icin boyle el acmak herkesin yapabilecegi birsey degil. Sanki icmese olecek, sanki icince yasayacak.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!