Erdoğan: Sisi gelip gidenlerle mango suyu gönderiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “katil” ve “darbeci” sözleriyle hedef aldığı, 9 yıl boyunca diplomatik ilişkileri kestiği Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin tokalaşmadan önce sık sık külliyeye mango suyu gönderdiği öğrenildi.

featured

Dünya Kupası açılış maçı için gittiği Katar’da düzenlenen resepsiyonda Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile tokalaşan ve sıcak pozlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu hamlesi siyaset gündeminin ana maddesi oldu. Muhalefet “tükürdüğünü yalamakla” suçlarken, Erdoğan ilişkilerin kapısının yeniden açıldığı haberini verdi.

Diğer yandan Erdoğan-Sisi arasındaki temasın tokalaşmadan daha önce başladığı ilginç bir bilgiyle öğrenildi. AKP’ye yakınlığıyla bilinen Abdulkadir Selvi, Sisi’nin Cumhurbaşkanlığı külliyesine mango suyu gönderdiğini söyledi.

Selvi olayı köşesinde şöyle anlattı:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Sisi ile görüşmesi son dönemlerin en şaşırtıcı gelişmesi olmuştu. Ancak bir anlık buluşmanın arkasında MİT Başkanı Hakan Fidan’ın ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yürüttüğü istihbarat ve arka kapı diplomasisinin büyük payı var.

Erdoğan-Sisi görüşmesinin bir de magazin boyutu var.

Bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye’deki toplantılarında bakanlara ve AK Parti yöneticilerine üst üste mango suyu ikram etmiş. Mango suyunun hikmeti sorulunca, “Sisi gidip gelenlerle bize mango suyu gönderiyor” diye açıklama yapmış.

Görünen o ki, Sisi kapıyı mango suyuyla açmış.”

Erdoğan: Sisi gelip gidenlerle mango suyu gönderiyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 hafta önce

    Hemen ejder meyveli smothie ile karşılık verilmeli.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!