Erdoğan: Türkiye artık emir alan değil, emir veren bir ülke

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “20 yıldır asırlık sorunları çözmekle kalmadık. Gelişmiş ülkelerin bile gıptayla baktığı bir hizmet altyapısı kurduk. Şimdi Türkiye gerçekten farklı bir ülke diyorlar. Türkiye artık emir alan değil, emir veren bir ülke.”

featured

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Samsun’da açılış töreninde konuştu.

Erdoğan, “Son 20 yıldır olduğu gibi 2023’te de aramıza kimseyi sokmayalım. Girdiğimiz her mücadelede yanımızda olan Samsun’un 2023’te de tercihini bizden yana kullanacağından şüphe duymuyorum. Öyle bir ses verin ki, dosta güven; düşmana korku salsın.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Çok çalışacağız, kapı kapı dolaşacağız. 2023’te artık parlamentomuz gerçek sahipleri ile ihya olacak, inşa olacak. 6’lı masayı falan hep birlikte çökerteceğinize inanıyorum. 20 yıldır asırlık sorunları çözmekle kalmadık. Gelişmiş ülkelerin bile gıptayla baktığı bir hizmet altyapısı kurduk. Şimdi Türkiye gerçekten farklı bir ülke diyorlar. Türkiye artık emir alan değil, emir veren bir ülke. Yaşanan her küresel kriz, ülkemizin sahip olduğu gücün daha iyi anlaşılmasına vesile oluyor.”

‘BİZİ HEP BİRBİRİMİZE KIRDIRDILAR’

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Bu topraklardaki son devletimiz Cumhuriyetimizi ilan ederken, bir asır sonra kurduğumuz hayalleri gerçekleştirmenin eşiğindeyiz. Yapılan zulümlerin, kaçan fırsatların hesabını en iyi Türkiye Yüzyılı’na dört elle sarılarak sorabiliriz. Unutmayın, derenin taşı ile derenin kuşunu vurma misali, hep bizim insanımız kullanıldı. Alevi, Sünni dediler, Kürt-Türk dediler, bizi hep birbirimize kırdırdılar. Sadece PKK terör örgütünün bile ülkemize maliyeti onlarca yıldır. 2023 hedefleri ile milletimizin huzuruna çıktığımızda birileri kıt akılları ile bizimle dalga geçmişti. Bu hedefleri hayata geçirerek bugünlere hep birlikte geldik.

‘SON DEFA İSTEDİĞİMİZ DESTEK…’

Şimdi de Türkiye Yüzyılı ile yeni ve daha büyük bir atılımla bu müjdeyi sizlerle paylaşıyoruz. 2023’te milletimizden kendi adımıza son defa istediğimiz destekten alacağımız güçle bu kutlu bayrağı gençlerimize teslim edeceğiz.

12 yıl önce, 2023 hedefleri ile milletimizin huzuruna çıktığımızda birileri kıt aklınca bizimle dalga geçmişti. Aradan geçen yıllar boyunca bu hedefleri hayata geçirerek bugünlere geldik. İnşallah, 2023’te milletimizden kendi adımıza son defa istediğimiz destekten alacağımız güçle Türkiye yüzyılının inşasını başlatıp, bu kutlu bayrağı gençlerimize teslim edeceğiz.

Seçime kadar girmedik ev, kazanmadık gönül bırakmamanızı bekliyorum. Kale içeriden fethedilir. Kalenin içinde kim var? Bayanlar var. Bayanlarla bu işi bitirdik mi 2023 bitmiştir. Bu kardeşiniz 50 yıldır siyasetin içinde. 50 yıldır halkıyla yattı, kalktı. Buralara böyle geldik. Hep milletimizin diliyle konuştuk. Milletimizin sevinciyle sevindik. Üstad ne diyor, ‘Ey düşmanım, sen benim ifadem ve hızımsın, gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın…’

Erdoğan: Türkiye artık emir alan değil, emir veren bir ülke

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Reyiz sen bunlari bosver inanan yok artik. mehmet agar nasil, hasan yesildag nasil, iyi misiniz keyifler yerinde, isler tikirinda mi?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!