Erdoğan: Ülkemizde enflasyon değil hayat pahalılığı sorunu var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Teknik anlamda bir enflasyon değil fiili bir hayat pahalılığı var” iddiasında bulundu. Erdoğan “Kimse bizden şunu beklemesin. Bu iktidar faizi arttırmayacaktır, tam aksine faizi düşürmeye devam edeceğiz!” dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan “2053 vizyonumuzu somut hedeflere dönüştürecek adımları titizlikle yürütüyoruz” iddiasında bulundu.

“Bizim ekonomi modelimiz hattı müdafaa değil sathı müdafaa stratejisinden oluşuyor” diyen Erdoğan, “Enflasyon bir sorun mudur? Evet sorundur. Ama Türkiye’nin asıl sorunun çözümü tek başına bu başlık mıdır? Kesinlikle değildir, eğer öyle olsaydı, geçmişte çok kez uygulanan enflasyon merkezli ekonomi programları ile sorun çözülmüş olurdu” ifadelerini kullandı.

ENFLASYON DEĞİL HAYAT PAHALALIĞI VAR

“Teknik anlamda bir enflasyon değil fiili bir hayat pahalılığı var” iddiasında bulunan Erdoğan “Bugün bizim ülkemizde teknik anlamda enflasyon değil fiili bir hayat pahalılığı sorunu vardır. Yaşananlara enflasyon diyebilmemiz için kamunun harcama disiplininin kaybolması, bütçenin çok yüksek açıklarla yönetilebilir olmaktan çıkması gerekir” diye konuştu.

Erdoğan “Kimse bizden şunu beklemesin. Bu iktidar faizi arttırmayacaktır, tam aksine faizi düşürmeye devam edeceğiz!” ifadelerini kullandı.

EK GÖSTERGE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kamu çalışanları lehine bir fedakarlıkta bulunarak, tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık bir yükseltmeye gitmeyi kararlaştırdık” dedi.

TEMMUZ AYINDA ZAM KARARI

Erdoğan “Temmuz ayındaki enflasyon farkı artışlarıyla ücretlileri biraz daha rahatlatacağız” ifadesini kullandı.

 

Erdoğan: Ülkemizde enflasyon değil hayat pahalılığı sorunu var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 8 ay önce

  Konuşmalarını yazanı çokmu aramış

 2. 8 ay önce

  Millet hak ettiği gibi yönetilir!

 3. 8 ay önce

  Brraaavooo.. Ben olsaydım utancımdan yüzümü yerden kaldıramazdım tık diyemezdim..

 4. 8 ay önce

  3600, 3600 olmaktan çıkmıştır. Zenginlikte birleşemeyiz ama fakirlikte birleşeceğiz. Hayırlı olsun. Not:Zenginlik, lafın gelişi.

 5. 8 ay önce

  dolari yukseltmeye calisiyor yine, bilerek yapiyor. 2023’e kadar butun paramizi ucuracaklar.

 6. 8 ay önce

  Ha hasan ken, ha kel hasan. Reis itiraz etmiyoruz zaten. Biz hayat pahalılığı diyoruz, siz enflasyon diyorsunuz. Biz anlamayız böyle teknik laflardan. Bakarız dün aldığımız şey bugün yüzde 40 artmışsa aha pahalanmış gene deriz. Popomuza don alacağımız zaman eğer yüzde 200 arttığı için alamiyorsak aha deriz gene pahalanmış. Kıra, elektrik, tüp, yada doğalgaz gıda, ulaşım vs falan onlardan bahsetmiyorum. Sağlıkla kal reis. Hedef 2071.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!