Erdoğan yine ‘kader planı’ dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 bini aşkın insanın yaşamını yitirdiği depremin ardından gittiği Kahramanmaraş'ta, bazı depremzedelerle görüştü. Erdoğan'ın bir depremzedeye 'bunlar kader' şeklindeki sözleri gündem oldu.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 ilde büyük yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin 3. gününde merkez üssü Kahramanmaraş’a gitti.

Pazarcık ve Elbistan ilçelerindeki depremlerin ardından AFAD tarafından Onikişubat Stadyumu’nda kurulan çadır kentte incelemelerde bulunan Erdoğan, burada bazı depremzedelerle görüştü.

Bir depremzedeyle konuşmasında “Hiç endişe etmeyin azami bir yıl içerisinde inşa edeceğiz. Gideceğim, gideceğim oraya da gideceğim. Hafta sonuna kadar il il dolaşacağım” diyen Erdoğan, aracına bineceği sırada, başka bir depremzedeye ise “Bunlar kader planının içerisinde olan şeyler” ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE DE DEMİŞTİ

Erdoğan, Ekim 2022’de Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden faciasına ilişkin de ‘kader planı’ demişti. Erdoğan, “Biz kader planına inanmış insanlarız. Kader planına inandığımız için bunun dünü, bugünü, yarını olmayacaktır. Bunlar her zaman olacaktır.” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan, 301 madencimizin göz göre göre ölüme itildiği Soma’daki maden katliamıyla ilgili de “Arkadaşlar yani biz bir defa bu tür ocaklarında, kömür ocaklarında bu olanları, lütfen buralarda bu olaylar hiç olmaz diye yorumlamayalım. Bunlar olağan şeylerdir. Literatürde iş kazası denilen bir olay vardır. Bunun yapısında fıtratında bunlar var. hiç kaza olmayacak diye bir şey yok” sözlerini sarf etmişti.

 

Erdoğan yine ‘kader planı’ dedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 8 Şubat 2023, 23:22

    Kendini seçenlere diyor ki “Beni sen seçtin ve şimdi, seçtiğin kaderi yaşıyorsun.” Aslında haksız da sayılmaz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!