Erdoğan: Yunanistan hasmane tavırlarını radar kilidi atma seviyesine çıkararak NATO’ya meydan okumuştur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı sarayında yapılan 30 Ağustos programında Yunanistan'ın Türk jetlerine yaptığı taciz hakkında konuştu.

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katıldı. Cumhurbaşkanı, kutlamalar kapsamında bir de konuşma gerçekleştirdi.

‘YUNANİSTAN, NATO MÜTTEFİKLERİNE MEYDAN OKUMUŞTUR’

Konuşmasında Yunanistan’ın Türk jetlerine yönelik tacizlerine değinen Erdoğan, “Yunanistan hava sahamızı, uçaklarımızı tacizle başlayan hasmane tavırlarını S-300 radar kilidi atma seviyesine çıkararak NATO ve müttefiklere meydan okumuştur. Yunanistan, bizim ne siyasi ne ekonomik ne de askeri olarak dengimiz ve muhatabımız değildir. Tıpkı bir asır önce olduğu gibi bugün de Yunanistan’ı kullanarak ülkemizin vaktini ve enerjisini boşa harcatmaya çalışanların asıl niyetlerini biliyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

“Biz maalesef tarihine yeteri kadar sahip çıkamayan bir milletiz. Anadolu’daki son devletimizin ilk asrını geride bırakmaya hazırlandığımız şu dönemde artık tarihimizi daha iyi öğrenmemizin, ecdadımızı daha iyi anlamamızın önünde hiçbir mani kalmadığına inanıyorum. Milli Mücadele kahramanlarımızın aile fertleriyle buluşmamızı, hem onlar için bir hak teslimi hem de tarihimize ve ecdadımıza daha iyi sahip çıkmamıza vesile olacak bir adım olarak değerlendiriyorum.

‘DÜŞMANCA BİR HAREKETTİR’

Bir ülke uçağına radar kilidi atılması da düşmanca bir harekettir. Bu NATO’ya yapılmış bir tacizdir. Yunanistan hava sahamızı, uçaklarımızı tacizle başlayan hasmane tavırlarını S-300 radar kilidi atma seviyesine çıkararak NATO ve müttefiklere meydan okumuştur.

Amerika bize vermedikleri F-35’leri, Yunanistan’a ikram ederek Rus Hava Savunma sistemlerinin güya gözü gibi savunduğu bu uçaklarla aynı çuvala girmesinin yolunu kendi eliyle açmıştır. Bize F-35 vermiyorlarmış, aldığımız savunma sistemlerine tepki gösteriyorlarmış, umurumuzda değil. Bizden esirgenen her ürünü üretme kabiliyetine sahibiz.”

Erdoğan: Yunanistan hasmane tavırlarını radar kilidi atma seviyesine çıkararak NATO’ya meydan okumuştur

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 ay önce

    Dostum micotakis falan diye sallardin feto yıllarında. Bütün adalarimizi bıraktın bunlara, pkkyi azdirdigin gibi yunanlı da azdirdin. Ama bunları geç, yeni bir durum değil. yesildaglar meselesini, cinayetleri düşün,ve uykuların kaçsın.

  2. 1 ay önce

    Yunanistan Natoya meydan okumuşmuş. Nato (AB/D) her gün Türkiye’ye meydan okuyor. Bunu da şu anda Yunanistan eliyle yapıyor. Görmüyor musunuz yoksa yanlış mı anlıyorsunuz?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!