Erdoğan’a dislike atanları tehdit eden Mücahit Birinci’nin FETÖ geçmişi

featured

Geçmişte FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen Mücahit Birinci, dislike atanları Türkiye düşmanı ilan ederek, ‘O yol yol değil, sonunuz hep hüsran olacak’ diye de tehdit etti.

VERYANSIN TV

AKP Beylikdüzü İlçe Başkanı ve İBB Meclis Üyesi Mücahit Birinci, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, YKS öncesi gençlerle biraraya geldiği video konferans buluşmasının 333 bin kişi tarafından dislike (beğenmeme) edilmesini dış güçlere bağladı. Geçmişte FETÖ’ye övgüler dizen Bİrinci, FETÖ’cü bot hesaplar tarafından saldırıldığını iddia etti.

Kişisel Twitter hesabından paylaşımda bulunan Birinci şunları söyledi:

“Bunlar YouTube’da, Cumhurbaşkanımızın paylaşımına, bot hesaplarla saldırıyorlar. İşleri güçleri manipülasyon, işleri güçleri algı, işleri güçleri sanal hayat. Gerçeklikle bağı kopmuş bunların.

Ey Türkiye düşmanlığında birleşenler! O yol yol değil, sonunuz hep hüsran olacak! Cumhurbaşkanımızın YouTube paylaşımına yapılan “dislike” saldırısı, sanmayın ki şahıslar tarafından yapılıyor. Pensilvanya güdümlü yazılımlar ve makineler devrede.”

Oysa bilici’nin iddia ettiğinin aksine Youtube sayaçları güncellenince gerçek izlenme ve dislike rakamları ortaya çıktı. 27 Haziran saat 18.55 itibariyle 1.941.359 kezi izlenen videoya 333 bin dislike geldi. Yani beğenmeme sayısı izlenme sayısından fazla değil.

‘CEMAAT İLE AK PARTİ ARASINDA ÇATIŞMA OLMAZ’

Bir dönem kullandığı twitter hesabında FETÖ lehine paylaşımlar yapan Bİrinci, “Cemaatin tırnağını ulusalcı guruhun tamamına değişmem.” demişti.

“Cemaat bir gönül bağıdır ve insanın yaşamındaki tüm kararları tüm fiillerini tektipleştirip etkileme gücü yoktur” ifadelerine yer veren Mücahit Birinci, devam ettirdiği bir başka paylaşımında ise “O yüzden  siyonist örgütlenme gibi cemaat denen homojen bir kitleden bahsetmek son derece yanlıştır. Yanılırsınız, anlayamazsını bizi bak…” uyarmasında ise cemaate dahil olduğunu kabul etmişti.   “Cemaat ile AK Parti arasında çatışma olamaz…” 2012 yılına ait twitter paylaşımlarında, özellikle AKP ve cemaat arasındaki sıkı ilişki ve işbirliğine de dikkat çeken Mücahit Birinci, “Cemaat ve hizmet 1940’lardan beri serpilmişti, şu anki fark, bazılarınız bunu yeni duyuyorsunuz” demiş, yine o dönemlerdeki paylaşımlarında  “Başbakan Erdoğan’ı gönülden seven cemaat mensupları ile Hocaefendi’ye sevgi besleyen AK Partililer arasında bir çatışma ve çekişme olamaz” şeklinde iddialı sözleri kullandığı ortaya çıkmıştı.

20212 yılında Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun raporuna yönelik de bir değerlendirme yapan Birinci, darbeleri övmenin suç kapsamında olmaması gerektiğine atıfta bulunarak, bunun fikir özgürlüğü şeklinde görülmesi gerektiğinden bahsediyor.

İÇKİ İÇERSENİZ ATATÜRK GİBİ OLURSUNUZ

Atatürk’e hakaretleriyle gündeme gelen Yavuz Bahadıroğlu’nun (Niyazi Birinci’nin) oğlu olan Mücahit Birinci Atatürk düşmanlığında babasının izinde gidiyor. 11 Ocak 2013 tarihinde attığı twetle “Atamızın Çankaya Köşküne striptizci kadın getirttiğini ve o kadının masada şov wuhuuuuu yaptığını inkar edecek değilsiniz her halde…” paylaşımını yapan Birinci 15 Kasım 2012 yılında da “İçki içerseniz Ayna grubunun kel kafalı sanırım solisti veya Atatürk gibi olursunuz. Neymiş içki düşmanlık edilecek bir şeymiş” demişti.

ÜLKÜCÜLER TAM HÖDÜK

Birinci’nin en dikkat çeken paylaşımlarından biri de ülkücüler ve MHP Lideri Bahçeli için attığı hakaret dolu twetler.  “Üniversitede solcularla iki laf kelam edilirdi ama ülkücü hanzolarla muhatap bile olmazdım, tam hödükler” paylaşımıyla bütün ülkücülere hakaret eden Birinci, Devlet Bahçeli için de, “Omurgasız siyaset görmek isteyen varsa Bahçeli’ye baksın. MHP’de CHP’li milletvekilleri olduğunu biliyor muydunuz? Adam MHP milletvekili ama CHP’ye oy veriyor şaşırmayın…” diyerek hakaretlerini sıralamış.

ALEVİLERE, KARSLILARA HAKARET

Aleviler hakkında da çok çirkin ifadeler kullanan Birinci, Alevilerin Müslüman olmadığını, tebliğ vazifesinin Alevi çocuklardan başlaması gerektiğini ve en azından onların imanlarının kurtarılması gerektiği yönünde paylaşımlar yapmış. Birinci, ayrıca, Alevilerin nüfus cüzdanlarına İslam ibaresinin yazılmasının da din ve vicdan özgürlüğüne aykırı olduğunu ileri sürmüş. Ünlü fotomodel Kim Kardashian üzerinden de Karslıları aşağılayan Birinci, “Kim Kardashian Karslıymış, ulan ben de diyorum neden sevmiyorum bunu; Kars’tan adam mı çıkar” paylaşımını yaparak bütün Karslılara hakaret etmiş.

Eski twetlerinin ortaya çıkmasının ardından 2015 yılında kendini kurtarmak için hesabının hack’lendiğini savunan Mücahit Birinci, geçmişe dönük tweet atılamadığını akıl edememişti.

Mücahit Birinci’nin Atatürk düşmanı babası bir yazısında Atatürk üzerinden hükümeti tehdit etmişti…

Erdoğan’a dislike atanları tehdit eden Mücahit Birinci’nin FETÖ geçmişi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    İşte bu nedenle sizi seviyor ve sayıyorum. İnsanların ne memem bir geçmiş var. Şıp diye ortaya koyuyorsunuz. Bu kişiler yarın yine geçmişlerini inkar eder, bugün dediklerini “hacklenmişim” diyerek bir şey yokmuş gibi menfaatlerine uygun pozisyon alırlar.

    Cevapla
  2. 2 sene önce

    Oyle zamanlardan geciyoruz ki, bu adamin dahi secimlerde akp ye oy verdiginden emin degilim. Bosuna kurek sallamayin.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!