Erdoğan’dan ‘aday olamaz’ diyenlere: 2018’de kronometre sıfırlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üçüncü kez aday olamayacağı yorumlarına, "Türkiye 2018 seçimleriyle yeni bir yönetim sistemine geçti, yani kronometreyi sıfırladı. 2018'de seçilen cumhurbaşkanı, yeni sistemin ilk cumhurbaşkanıdır” diye yanıt verdi.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aday olamayacağını söyleyen altılı masaya yanıt verdi.

“Şimdiden seçim günüyle ilgili kaos senaryolarına sarılmaları, kaybetme korkusunun bir kez daha yüreklerini sardığını gösteriyor” diyen Erdoğan “Türkiye 2018 seçimleriyle yeni bir yönetim sistemine geçti, yani kronometreyi sıfırladı. 2018’de seçilen cumhurbaşkanı, yeni sistemin ilk cumhurbaşkanıdır” iddiasında bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle;

“Altılı masadan bir türlü aday çıkaramadılar. Baktılar kendileri masadan aday çıkartamıyor, bu defa bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar.

(Altılı masa) Bunca zamandır adaylığımıza karşı çıkmak akıllarına gelmemiş, seçim sandığını işaret etmişlerdi. 4,5 yıldır Cumhurbaşkanıyız aklınız neredeydi.

Türkiye 2018 seçimleriyle yeni bir yönetim sistemine geçti, yani kronometreyi sıfırladı. 2018’de seçilen cumhurbaşkanı, yeni sistemin ilk cumhurbaşkanıdır.

(Altılı masa) Şimdiden seçim günüyle ilgili kaos senaryolarına sarılmaları, kaybetme korkusunun bir kez daha yüreklerini sardığını gösteriyor.

Altılı masanın etrafında yer alanların hepsini toplayın, üstüne terör örgütlerinin uzantılarını koyun. Bakalım milli iradenin gücü karşısında ne ifade edecek.”

Erdoğan’dan ‘aday olamaz’ diyenlere: 2018’de kronometre sıfırlandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Aracin km sayacini ancak uc kagitcilar ve hirsizlar degistirir.

  2. C.Başkanı o gün de hükümete başkanlık ederdi bugün de ediyor. Başbakanlığın veya herhangi bir bakanlığın kaldırılması veya C.Başkanı yetkilerinin değişmesi hiçbir şeyi değiştirmez. Değiştireceği kabuledilirse 4 yıl sonra bir bakanlık veya başbakanlık geri getirilir RTE 4.kez de aday olur 5. kez de..

  3. Tayyip’in bu ısrarı aynı İstabul seçimlerindeki gibi kaybetmesine sebep olabilir. Erken seçim ilan etmek ile şu an sarfettiği argüman arasında çok fark var. Bizim halkımız bariz uyanıklığı üçkağıdı sevmez, kendini akıllı hissetmek ister.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!