Erdoğan’dan alkol zammı açıklaması: Aç sefil geziyor, rakıyı birayı almaktan geri durmuyor

Sigara ve alkol zamlarıyla ilgili Erdoğan “Devamlı artırıyoruz. Bundan çok rahatsızlar. Hem suluda artırıyoruz, hem sigarada artırıyoruz. Aç sefil geziyor, rakıyı birayı almaktan geri durmuyor” dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Dünya Tütünsüz Günü Gençlik Buluşması’nda konuştu.

Sigaralardaki vergilerin artırılması, gençleri sigaradan uzak tutmakta faydalı diyen stajyer doktora Erdoğan, “Devamlı artırıyoruz. Bundan çok rahatsızlar. Hem suluda artırıyoruz, hem sigarada artırıyoruz. Aç sefil geziyor, rakıyı birayı almaktan geri durmuyor.” diye yanıt verdi.

ELEKTRONİK SİGARA, NARGİLE DE…

Elektronik sigara denilen diğerinden farklı değil. Çok acımasız, aslında zarar vermeye devam ediyor. Bunlara inşallah fırsat vermeyeceğiz” diyen Erdoğan, “Nargile sigaradan daha az zararlı değil çok daha fazla zararı var. Bu zarardan milletimizi kurtarmaya yönelik de bazı hazırlıklar yapıyoruz” diye konuştu.

ELON MUSK’LA İLK GÖRÜŞMEMDE…

Erdoğan, “Elon Musk’la ilk görüşmemde ‘Bu sigara tüketimine karşı mücadeleye de para harca’ diyeceğim” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan alkol zammı açıklaması: Aç sefil geziyor, rakıyı birayı almaktan geri durmuyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 8 ay önce

  trajikomik artik, bir de sevecen ve sirin Eloncugum havalari. Reyiz, Elon Musk coca cola’ya kokaini geri koyacagini soyluyor, haberin ola.

 2. 8 ay önce

  Sen milletini çok düşünüyorsan emekli maaşlarını en az 10.000 TL yap da görelim. Millet aylık 2500 lirayla sefil oldu sürünüyor. Makarna, çorba bile yiyemiyor. Hani bunun elektriği, gazı tuzu.Hem sana ne milletin rakısından, sigarasından? Sen içemiyorsun diye kimse içmesin mi ? Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. Kayıt dışı ekonomiyi kayıt altına alsana, toplasana vergi kaçakçılarından vergiyi, kaçak işçi çalıştırıp vergi ödemeyenleri yakalasana…

 3. 8 ay önce

  Tarihde, yasaklananların yer altına indiği, merdiven altlarında yapıldığı ve bazende yasaklayanların illegal üretim, dağıtımla büyük paralar kazandığını yazar…örnek, İran’ da mollalar..
  Evde üretenler olduğunu görüp, duyuyorum, malesef devlet vergiden kaybediyor..

 4. 8 ay önce

  Rahatsız değil öfkeliyiz. Yaşlı başlı emekliler parayı rakıya şaraba verdikleri için mi soğukta, yağmurda, çamurda ucuz ekmek kuyruklarında saatlerce bekleşiyorlar? Pazar artıklarını toplayan kadınlar, çocuklar? Şekere, yağa, una, ekmeğe, simide, çaya, ete, mazota, benzine, tohuma, gübreye, elektriğe 3-5 katına kadar zamlar geliyor ve her gün devam ediyor. Onları da mı yemeyi içmeyi, kullanmayı bırakalım?

 5. 8 ay önce

  Vizyonsuz cahil bir adam,

 6. 8 ay önce

  –Anamur’u nasıl bilirsiniz?
  –Muz cenneti.
  –Ya nükleer santral?
  –Nükleer cehennemi.
  –Kim yapıyor nükleer santrali?
  –…? …?
  –Nükleeri yapan cebe atıyor içki-sigaradaki bandrol vergisini.
  –…?…?
  –Yaa. Mehmet Cengiz olsaydı bilirdiniz ama. Bir düşünün abiler!

  Cevapla
 7. Sen arttır be REİS biz senin vergini meze diye ezeriz.

  Cevapla
 8. 8 ay önce

  Hurmaya, Pudra şekerine de zam yapın.

  Cevapla
 9. 8 ay önce

  Sen ve çevren nasıl saltanat para düşkünüyseniz onlarda Içki düşkünü, en azından çalmıyorlar

 10. 8 ay önce

  diyecek çok şey var da değmez.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!