Erdoğan’dan Babacan ve Davutoğlu’na: O zaman benim yanımda değil miydiniz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bay Kemal” sıfatına Sahip çıktığını belirttiği Kemal Kılıçdaroğlu'na, “Bundan sonra kullanabileceği yeni sloganı da vereyim; Bay bay Kemal” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Babacan ve Davutoğlu'na, "Siz o zaman benim yanımda değil miydiniz? Benim yanımdayken Merkez Bankası'nın Ziraat Bankası’nın İstanbul'a gidişini konuşmadık mı? O gün ne iş yapıyordunuz" diye seslendi.

featured

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor. Altılı Masa’nın açıkladığı Ortak Politikalar Mutabakat Metni hakkında konuşan Erdoğan, “Vaatlerinden fazlası yapıldı, bakmaz olaydım çok üzüldüm. Türkiye böylesine sakil bir muhalefeti hak etmiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Babacan ve Davutoğlu’na, “Siz o zaman benim yanımda değil miydiniz? Benim yanımdayken Merkez Bankası’nın Ziraat Bankası’nın İstanbul’a gidişini konuşmadık mı? O gün ne iş yapıyordunuz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Madem Bay Kemal bu ifadeyi çok sevdi. Bundan sonra kullanacağı yeni sloganını da vereyim: Bay Bay Kemal. Telifini de istemeyiz, bizden yana helali hoş olsun.” ifadelerini kullandı.

MECLİS’E GELMEYEN AKP MİLLETVEKİLLERİNE: BU MİLLET HAKKINI HELAL ETMEZ

Grubumuzun maalesef genel kurulda toplantıda katılımlara katılımın az olduğunu öğrendim. Bu millet kendi kasasından maaşı veriyor. Bu maaşla beraber milletvekili arkadaşlarımız bu görevi yapıyor. Genel Kurul’da benim milletvekili arkadaşlarım bulunmazsa ki dün böyle oldu bu millet hakkını helal etmez. Eğer kim gelmezse ben de hakkımı helal etmiyorum. Bu sıradan bir olay değil. Eğer milletvekili olduysan burada görevini hakkıyla yerine getireceksin. Ve aldığınız maaşlar haramdır.

Muhalefetin açıkladığı metnin başlıklarıyla ilgili değerlendirmeyi genel merkezimiz ve bakanlıklarımız yeri geldiğinde paylaşacaktır. Bunlar bırakın yeni projeler yormayı, ülkede ne yapılıp ne edildiğine bakmamışlar. Baksalar vaat ettiklerinin fazlasının da yapılmış, ya da yapılmakta olduğunu görürlerdir. Gözleri var görmüyor, ağzı var konuşmuyor. Çünkü kalpler tamamen mühürlenmiş.

3-4 muhterise koltuk ayarlamak için yeni bakanlıklar icat etmeyi… Siyaset bilimi birinci sınıf öğrencilerine söyleseniz gülmekten katılacakları vaatleri ortaya yazmazlardı. Açıkladıkları metinde güya herkese selam veriyorlar. Kayyumu kaldıracağız, belediyelere özerklik vereceğiz diyerek masa altı ortakları HDP’ye selam veriyorlar. Genel Kurmay Başkanlığına ve MİT başkanlığına saldırarak bu kurumların baş ezdikleri tüm terör örgütlülerine ve onları kullananlara selam veriyorlar.

‘BATI’NIN ‘AFERİN’ DEMESİNE BU KADAR MUHTAÇ MIYDIN?’

Akkuyu nükleer,kamu özel projelerine dokunacağız diyerek ülkemizin güçlenmesini istemeyen batıya selam veriyorlar. Hatta içlerinden bir tanesi; Batı bize aferin diyecek. Yazıklar olsun. Ya sen Batı’nın aferin demesine bu kadar muhtaç mıydın? Düştükleri hale bak. Ülkemizin pek çok konuda egemenlik haklarından vazgeçmesine bağlanan F-35 projesine geri döneceğiz diyerek bilinçli ve sistematik Türkiye düşmanlığı yapanlara selam veriyorlar. Ege’deki haklarımızdan vazgeçeceğiz diyerek Yunanistan’a selam veriyorlar. Bir tek kazanımları ve hayalleri ile milletimizin kendisine selam vermemişler. Tamam cumhurbaşkanı adayını belirlemekte tembellik ediyorsunuz onu anladıkta bari vaatlerinizi oluştururken azıcık ders çalışsaydınız. Siz dün benim yanımda değil miydiniz? Benim yanımdayken Merkez Bankası’nın Ziraat Bankası’nın İstanbul’a gidişini konuşmadık mı? O gün ne iş yapıyordunuz. Herhalde bunlar uykudaydı.

Önümüzdeki 5 yılda %5 büyüme vaadinde bulunuyorlar. Önümüzdeki 5 yılda 5 milyon istihdam sözü veriyorlar. Her tarafı tel tel dökülen programla milletin karşısına çıkıyorlar. Türkiye böylesine sakil bir muhalefeti hak etmiyor.

Benim adaylığım bir yıldır belli. Anayasa ortada, seçim kanını ortada. Geçen haftaya kadar neden benim aday olamayacağım aklınıza gelmedi?

YAPTIĞINIZ ASİSTLİK

Muhalefetin en üst düzeyin temsilcisi Kılıçdaroğlu’nun idrağını gösteren şu örnek bile kara mizah içinde yaşadığımızın göstergesidir. Adaylığını zor yetiştirecek. Milletin her işi gibi muhalefetin sloganını bulmak da bize kaldı. Madem Bay Kemal bu ifadeyi çok sevdi. Bundan sonra kullanacağı yeni sloganını da vereyim: Bay Bay Kemal. Telifini de istemeyiz, bizden yana helali hoş olsun.

Siz dalga geçilecek iş yaparsanız elbette biz de dalgamızı geçeriz. Milletin gülmeye de ihtiyacı var. Hiçbir işe yaramıyorsunuz bari o işe yarayın. Eğer siz kulak verilecek iş yaparsanız biz de size o nazarla bakarız. Esasen yaptığı siyaset değil alenen asistliktir.

‘MENDERES’İN SLOGANINI ÇALDILAR’

Bunların tarihleri hep benzer işlerle dolu oldukları için bugün yaptıklarına şaşırmamak lazım. Dün hayallerini ve hayatını çaldıkları merhum Menderes’in bugün de sloganını çalarak genel merkezine asmışlar.

Milletimiz 14 Mayıs’ta bu utanmazlık siyasetine “yeter” diyecektir. Biz sözü de kararı da milletimize bırakarak 14 Mayıs için gece gündüz çalışmayı sürdüreceğiz. 2020 yılbaşından bu yana devlet ziyareti dışında tam 49 il ziyareti yaptık. Ziyaret ettiğimiz illerde vatandaşlarımızla buluştuk, sohbet ettik. Hayatın her alanında tüm gücümüzle desteklediğimiz kadınlarımızla, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizle doyumsuz sohbetler yaptık.

Bay Kemal sen SSK’nın genel müdürlüğünü yapmışsın, seni oradan tanır, ne hale getirdiğini biliriz. Onlar varsın 6’lı masada devam etsinler bizler meydanlarda devam ediyoruz. Nasip olursa bu hafta da Aydın’dayız.

Açıkladıkları programı ülkenin meselelerini çözmek için değil, Batılı efendilerinden aferin almak için açıkladıklarından çekinmiyorlar. Hükümete geldiğimizde vesayet güçlerinin bize dayattığı, Gezi olaylarında önümüze konan şartların, kendilerini siyasi ve hukuki mecralarda engellemek için ne varsa hepsi de bu metinde mevcuttur.

ÇANKAYA KÖŞKÜ VE CUMHURBAŞKANLIĞI KULLİYESİ

Bay Kemal, hiç üzülme. Bu akşam TRT yayınını Çankaya Köşkü’nde yapacağım. Çankaya Köşkü bizim şahsi malımız değil. Tamamıyla milletin malıdır. Aynı şekilde Külliye de milletin malıdır. Bunlar seni neden bu kadar rahatsız etti? Dünya liderleri Türkiye’ye geldiği zaman iftihar ettiler. Adını doğru koymak lazım. Bunlar ülkenin yönetimine değil, milletin kazanımına talipler.

BAŞÖRÜTÜSÜ ANAYASA TEKLİFİ

Sadece bize oy verenlerin değil, vatandaşlarımızın tamamının hak ve özgürlük alanlarını genişletmeye çalıştık. Kadınlarımızın hak ettikleri yeri almaları için özel önem verdik. Biz özgürlükleri savunurken CHP ve şuhelası mahkeme mahkeme dolaştılar. Ellerine geçirdikleri tüm fırsatları, başörütüsü kadınlarımızın hakları gasp etmek için kullandılar. Bay Kemal sosyal medyadan yayınladığı video ile eski yaraları tekrar kanattı. Bu çıkışın gerisindeki amacın kadınlarımıza hak vermek olmadıklarını, Meclis’e getirdikleri yasa teklifi ile bir kez daha gördük. Biz de kalıcı çözüme kavuşturmak için süratle harekete geçtik. Ülkemizin geçmişten bugüne yaşadığı acıların bir kez daha tekerrür etmemesi için kendi teklifimizi hazırladık.

Şimdi 6’lı masaya soruyorum: Biz kutsal saydığımız aile kurumunu anayasa teklifi altında Parlamentoya sunduk. Ve aile kurumunu kutsiyeti içerisinde parlamentoya getirirken. Ey 6’lı masanın içinde olanlar açıkça LGBT’yi kimler savunuyor, savunmuyor. Bunu da söyleyin. Bizim LGBT ile alakamız yok, çünkü biz aileyi savunuyoruz. Ve bizim ailelerimiz tarihinden bugüne o kutsiyeti içerisinde gelmiş, inşallah bugünlere ve yarınlara yürüyecek.

Hiçbir ayrım yapmadan Meclis’te grubu bulunan partilere bu sürece davet ettik. Komisyon görüşmelerinde Anayasa değişikliğini sulandırmaya çalıştılar. Yakın bir zamanda inşallah anayasa değişikliği teklifimizin genel kurul görüşmeleri başlayacak. Sosyal medyadan hak ve özgürlük nutuğu çekenlerin ne kadar samimi olduğunu tekrar göreceğiz.

DİĞER PARTİ VEKİLLERİNE ÇAĞRI

Diğer partilerden milletvekillerini de başörtüsü konusundaki Anayasa değişikliğine destek vermeye çağıran Erdoğan, “Milletimizi temsilen bu yüce çatı altında görev yapan hiçbir milletvekilinin ailenin korunmasını ve kadınlarımızın haklarını garanti altına almayı amaçlayan anayasa değişikliği teklifine “hayır” demeyeceğine inanıyorum. Temennimiz düzenlemenin 400’ün üzerinde bir oyla kabul edilerek yürürlüğe girmesidir” dedi.

MECLİS’E GELMEYEN AKP MİLLETVEKİLLERİNE: BU MİLLET HAKKINI HELAL ETMEZ

Grubumuzun maalesef genel kurulda toplantıda katılımlara katılımın az olduğunu öğrendim. Bu millet kendi kasasından maaşı veriyor. Bu maaşla beraber milletvekili arkadaşlarımız bu görevi yapıyor. Genel Kurul’da benim milletvekili arkadaşlarım bulunmazsa ki dün böyle oldu bu millet hakkını helal etmez. Eğer kim gelmezse ben de hakkımı helal etmiyorum. Bu sıradan bir olay değil. Eğer milletvekili olduysan burada görevini hakkıyla yerine getireceksin. Ve aldığınız maaşlar haramdır.

İSVEÇ’E NATO MESAJI: EVET DEMEYİZ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği sürecine ilişkin şu mesajları paylaştı: İsveç, boşuna uğraşma. Sen benim mukaddes kitabım Kuran’ın yakılmasına, yırtılmasına müsaade ettiğin sürece biz sizin NATO’ya girmenize ‘evet’ demeyiz. Finlandiya’nın NATO’ya girme konusunda bakışımız olumludur.

thumbnail
İlişkili Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Bay Bay Kemal’ yanıtı

Erdoğan’dan Babacan ve Davutoğlu’na: O zaman benim yanımda değil miydiniz!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!