Erdoğan’dan ‘bayram’ mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

featured

Mesajında “Bayramlar, birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğimiz, ezelden ebede giden kardeşliğimizi yenilediğimiz müstesna günlerdir” diyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Rabbimizin gönüllerimizi yumuşattığı bu özel günler, aynı zamanda  kırgınlıkların giderilmesi, küskünlerin barışması için de önemli fırsatlardır. Bayram vesilesiyle, annelerimiz, babalarımız, akrabalarımız yanında; yetimleri, öksüzleri, şehit çocuklarını ziyaret etmeyi, onların da gönüllerini almayı lütfen ihmal etmeyelim. Bayram sevincini yaşarken; aynı vatan toprağını paylaştığımız hastaları, muhtaçları, düşkünleri, yaşlıları, ülkemize sığınan mazlumları lütfen  unutmayalım. Karşılığını Allah’tan bekleyerek, Rabbimizin bizlere verdiği nimetleri ihtiyaç  sahipleriyle paylaşalım, onlara da yardım elimizi uzatalım. Varsın birileri kavgadan, kargaşadan bahsetsin.

Varsın birileri, nefret söylemleriyle bayram sevincimize gölge düşürmeye  çalışsın. Varsın birileri, çevremizdeki ateşi ülkemize taşımak için provokasyon  peşinde koşsun. Biz bu tuzaklara asla düşmeyecek, hiç kimsenin bizi bölmesine, bizi  birbirimize düşürmesine müsaade etmeyeceğiz.”

‘BÜYÜK KARDEŞLİK ŞÖLENİNE DÖNÜŞTÜRMESİNİ İSTİYORUM’

Erdoğan şöyle devam etti: “Milletimizin tüm fertlerinden, bu Ramazan Bayramını hangi kökene,  inanca, meşrebe sahip olursa olsun, 85 milyonun kucaklaştığı, helalleştiği  bir “büyük kardeşlik şölenine” dönüştürmesini istiyorum. Bunu başardığımızda, aramızdaki dostluk ve kardeşliği güçlendirdiğimizde  Allah’ın izniyle üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk yoktur. Mevla’dan, içinde bulunduğumuz mübarek günler hürmetine, ülkemizin ve  milletimizin önünü açmasını, ufkunu aydınlatmasını niyaz ediyorum. Bayram dolayısıyla yola çıkacak sürücülerimizden, hem kendilerinin, hem  sevdiklerinin hem başkalarının canlarını tehlikeye atacak adımlardan  kaçınmalarını, trafik kurallarına harfiyen uymalarını bekliyorum. Pençe-Kilit Harekâtı başta olmak üzere, bu bayram gününde vatanımızın  bekası, milletimizin huzur ve esenliği için sınırlarımız içinde ve sınırlarımız  dışında görev yapan kahraman güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum.

Aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, kahraman gazilerimizi şükranla  selamlıyorum. Vatandaşlarımızla birlikte yurtdışında yaşayan kardeşlerimizin,  soydaşlarımızın ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyorum. Bayramınız mübarek olsun”

Erdoğan’dan ‘bayram’ mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Kiranı ödeyememişsen, evladına bayramlık alamamışsan , kapana gelen çocuklara verecek şeker alammamışsan bayram, bayram olmaktan çıkıp cehennemden bir gün olur. Bu memleketi sizin yonetmediğiniz ilk gün bizim ilelebet kutsal bayramımız olacaktır.

    Elektriği kesik olan 400 bin vatandaşıma sabır diliyorum ve elbet güzel günler gelecek.

  2. 2 ay önce

    ezelden ebede giden kardeşlerimiz dediklerimizin Bugün Biz Türkleri sırtımızdan bıçaklayan davranışlarda olduklarını görüyoruz.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!