Erdoğan’dan camide Sezen Aksu çıkışı

featured

Cuma namazı sonrasında camide cemaate seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sezen Aksu şarkısı üzerinden başlayan tartışmalara dahil oldu. Erdoğan, isim vermeden ‘Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir’ dedi.

Sanatçı Sezen Aksu’nun, 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı “Şahane Bir Şey Yaşamak” şarkısında geçen “Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri son günlerde tartışma konusu olmuştu. İktidara yakın kişi ve gruplar şarkıda dine hakaret edildiği iddiasıyla Sezen Aksu’yu hedef almıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Üsküdar’da bulunan Çamlıca Camii’nde kıldığı cuma namazı sonrasında cemaate seslendiği konuşmada, Sezen Aksu’nun şarkısı üzerinden başlayan tartışmalara katıldı.

Erdoğan mihrapta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir.”

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Milli Beka Hareketi, tehditvari açıklamalar yaparak Sezen Aksu’nun Beykoz’daki evinin önünde toplanarak sanatçıyı protesto etmişti.

Sezen Aksu hakkında, “dini değerlere hakaret ve tahrik veya aşağılama” iddiasıyla suç duyurusunda bulunulmuştu. Bu suç duyurusunda Sezen Aksu’nun mal varlığına da el konulması talep edilmişti.

Cumhur İttifakı ortağı MHP’den de Sezen Aksu’ya tepkiler gelmişti. MHP lideri Bahçeli, “Sorumsuz şarkıcının sefalet hali, cehalet çukurunun açık seçik bir numunesidir. Bu sanatçıya diyorum ki serçeysen serçeliğini bil sakın kuzgunluğa heves etme” diye seslenmişti.

Erdoğan’dan camide Sezen Aksu çıkışı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 5 ay önce

  Bunu çözdük başka da bi sorunumuz yok, dağılabilirsiniz..

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Yetmez ama evet diyenlerin şilini kopartın reis!!!!!! :))))

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  Sezen Aksu Türk mü yoksa nedir. neden saklıyorlar kim olduklarını ve inancalarını. Bu ülkede yasayıp bu ülkenin dini hassasiyelerine hakaret ediyorlar. Adem ve Havvaya cahil diyerek sarkı soyluyor ama Kendisi cahil degıl bilincli bir sey gibi gorunuyor bu yaptıgı.

  Cevapla
 4. 5 ay önce

  kabadayi mi cumhurbaskani mi belli degil. ha bu arada evine ekmek zor goturen ve bu “numaralari” yutan insanlar, adem-havva karninizi doyurdu mu?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!