Erdoğan’dan dikkat çeken itiraf: O makamlara layık oldukları için gelmediler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin iktidarında uzun yıllar bakanlık koltuğunda oturan Ali Babacan ve hem bakanlık hem de başbakanlık koltuğunda oturan Ahmet Davutoğlu için "Onlar o makamlara kendileri layık oldukları için gelmediler" dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam katıldığı TRT ortak yayınında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Erdoğan’a DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu‘yla ilgili ne düşündüğü de soruldu.

Sabah gazetesi yazarı Okan Müderrisoğlu’nun “Bir dönem sizinle yol yürüyen ve önemli makamlara gelmiş isimler ve ayrı partiler kurdular. Geriye dönüp bakınca onlar için bir tanımınız ya da değerlendirmeniz oluyor mu zaman zaman?” sorusuna Erdoğan’ın verdiği yanıt dikkat çekti.

‘ONLARA BİR İRADE O MAKAMLARI VERDİ’

“Onların nasıl ihanetin içerisinde olduklarını kendilerinin düşünmesi lazım” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Onlar o makamlara kendi layık oldukları için gelmediler. O makamlara getirildiler. Eğer onlara bakanlık verildiyse, başbakanlık verildiyse, hepsi onlara bir irade o makamları verdi. Onlar bunun kıymetini bilemedi. Öbür tarafta hakeza o da aynı. Şu anda masanın etrafında dönüp dolaşıp bir şey yapmaya gayret ediyorlar. Biz milletimizin ferasetine inanıyoruz. Kimin ne olduğunu net görür, oradan oyunu ona göre kullanır.”

Erdoğan’dan dikkat çeken itiraf: O makamlara layık oldukları için gelmediler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  Topyekûn akp layık olduğu için iktidara gelmedi, belki bir karanlık güç AKP’yi iktidara getirdi

 2. 2 ay önce

  İslamcı rejimlerde liyakatin anlamı dahi bilinmez!

 3. 2 ay önce

  Deyvitoglu millet vekili olmadan bakan olmuştu…

  BabyJhon da malum…

  Bize bunu anlatma rte.

  Biliyoruz.Sana kim bunları bakan yapacaksin dedi ve o zaman neden sen emriniz başım üstüne dedin

 4. 2 ay önce

  Ne icin geldiler o zaman, kim getirdi onlari oraya? Seni kim getirdi oraya? Secim oncesi, partin bile yokken, ABD’de ne konustun? Berlusconi denen kisi ile “arkadasligin” nereye dayaniyor? Ikinizin ortak uyeligi olan bir dernek, lokal falan var mi?

 5. 2 ay önce

  Ethem Sancak “AKP yi iktidara Amerika getirdi” dedi sesiniz çıkmadı. Siz de aynı şeyin soyusunuz. Şerefli Türk savcılarına hesap vereceksiniz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!