Erdoğan’dan enflasyon yorumu: İyileşmenin sürdüğünü gösteriyor

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) 28. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sebeplerini bildiğimiz sıkıntıların sonuçlarını hafifletmek, ardından da tamamen ortadan kaldırmak için yoğun çalışma içindeyiz. Kasım ayı enflasyon verileri iyileşmenin sürdüğünü gösteriyor." dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Genel Kurulu’nda konuştu.

Tüketici enflasyonunun kasım ayında yıllık bazda yüzde 84.39 olarak açıklayan TÜİK’in verilerin yorumlayan Erdoğan “Sebeplerini bildiğimiz sıkıntıların sonuçlarını hafifletmek, ardından da tamamen ortadan kaldırmak için yoğun çalışma içindeyiz. Kasım ayı enflasyon verileri iyileşmenin sürdüğünü gösteriyor. Yılbaşıyla birlikte iyileşme hızlanacak, şubat ayı itibarıyla daha makul yere gelecektir. Sınır ötesi harekatlardan üretimi ve istihdamı destekleyecek sosyal dengeyi koruyacak kapsamlı oyunlara rağmen pek çok önemli adımlar attık” değerlendirmesinde bulundu.

‘TÜRKİYE FEVKALEDE BÜYÜMÜŞTÜR’

Erdoğan “Türkiye’nin ekonominin tüm alanlarında ölçeği küresel rekabet gücünün bir ifadesi olarak fevkalade büyümüştür. Makroekonomik göstergeleri ülkemizin hangi alanlarında 3-5-10 kat büyüdüğünü yakından takip ediyorsunuz.” dedi.

ASGARİ ÜCRET

Asgari ücret görüşmelerine de değinen Erdoğan “Asgari ücret gibi konularda işveren ve devlet olarak gereken fedakarlıkları yaparak çalışanların refahını ne kadar iyi korursak ortak hedeflere ulaşabiliriz. Masada bu konularımız var, süratle bitireceğiz.” diye konuştu.

Erdoğan’dan enflasyon yorumu: İyileşmenin sürdüğünü gösteriyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 ay önce

    YALAN YALAN YALAN
    seçimde rte ve akp yi saray ve iktidardan indirip ENFLASYONU düşüreceğiz başka yol yok

  2. 2 ay önce

    sen birak bunlari da, yedi ucak abd’ye ne tasidiniz onu soyle.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!