Erdoğan’dan Hafize Gaye Erkan mesajı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın babası hakkındaki bir banka personeli işten çıkardığı iddiaları gündem olurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan dikkat çeken bir açıklama yaptı. 

featured

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan hakkında bir banka personelini işten çıkardığı, Merkez Bankası Sosyal Tesisi’ni kapattırıp çalışanlarını ailesinin emrine tahsis ettiği ve bir personeli asansörde tokatladığı iddiaları ortaya atılmıştı. Ayrıca İzmir Özdere’deki Merkez Bankası’na ait kampı da depremden sonra sadece kendi kullanımına soktuğu öne sürülmüştü.

thumbnail
İlişkili Haber

Hafize Gaye Erkan’ın babasıyla ilgili yeni iddialar: ‘Bir çalışanı tokatladı’

‘FİTNE TÜCCARLARINI UMURSAMIYORUZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium’da, AKP Ankara ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Gaye Erkan hakkında ortaya atılan iddialar gündemi sarsarken Erdoğan, konuya ilişkin dikkat çeken mesajlar verdi. Erdoğan, çıkan iddialara imada bulunarak, “Dedikodular üzerinden bir bardak suda fırtına koparmaya çalışan fitne tüccarlarını kesinlikle umursamıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘AKLA ZİYAN DEDİKODULAR’

“Merkez Bankası rezervleri artıyor harekete geçiyorlar” diyen Erdoğan şunları kaydetti:

“Akla ziyan dedikodularla ekonomide binbir güçlükle temin ettiğimiz güven ve istikrar iklimini bozacak kampanyalar yürütüyorlar. Tüm umutlarını ülkemizin tökezlemesine bağlayanları, daha önce olduğu gibi yine hüsrana uğratmakta kararlıyız. Dedikodular üzerinden bir bardak suda fırtına koparmaya çalışan fitne tüccarlarını kesinlikle umursamıyoruz. Muhalefet ne yaparsa yapsın uzaya füzeler gitmeye devam edecek. Uçak gemilerimizin inşası devam edecek. Türkiye’nin başarılarından kıvanç duymayı bir kez olsun beceremediler. İlk insanlı uzay misyonumuzu önemsizleştirmeye kadar Türkiye’nin başarılarını hedef alıp kendilerine alan açmaya çalıştılar.”

ERKAN, PROTOKOLDE YERİNİ ALDI

Öte yandan Erdoğan, Ankara adaylarının tanıtım töreni sonrası İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi karşılamaya gitti. Protokolde Merkez Bankası Başkanı Gaye Erkan da yer aldı. Reisi’nin Erkan’ın elini sıkmaması da dikkat çekti.

thumbnail
İlişkili Haber

Erdoğan, AKP’nin Ankara ilçe adaylarını açıkladı: ‘Ankara’ya talibim’ diyen isme çizik

Erdoğan’dan Hafize Gaye Erkan mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!