Erdoğan’dan Hizbullah’ın partisine ittifak daveti

Hizbullahçıların yasal partisi HÜDA PAR'ın lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ittifak daveti aldıklarını söyledi. Hizbullah, 1990'lardaki kanlı cinayetleri ve Gaffar Okkan suikastıyla hatırlanıyor.

featured

VERYANSIN TV

Hizbullah’ın yasal partisi HÜDA PAR’ın Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’a açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ittifaka davet geldiğini söyleyen Yapıcıoğlu, “Şu anda olumsuz bir durum yok” dedi

Oy potansiyelinin artığını iddia eden HÜDA PAR Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, seçimlerde hedeflerinin yüzde 3 oy almak olduğunu dile getirdi.

Hüda Par mitinginden bir kare…

Yapıcıoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Sayın Cumhurbaşkanımızla daha önceden de görüştük. Muhtemelen bundan sonra da görüşürüz. İYİ Parti, Saadet ve Gelecek Partisi ile görüştük. Cumhurbaşkanımızla ittifakla ilgili görüştük. AK Parti ile birlikte hareket etme şeklinde okumak mümkün tabii. Cumhurbaşkanımızın teklifi oldu, ittifaka dahil olabilir misiniz, katılır mısınız diye. Yüz yüze de görüşünce şu anda değerlendiriyoruz. Şu anda olumsuz bir durum yok, bakalım hayırlısı olsun.

‘ADAY ÇIKARMAYACAĞIZ’

Görüşmelerimiz devam ediyor, olumlu sonuçlanırsa, birkaç hafta içerisinde netleşir. İttifakın parça olma ihtimali var bunu zaman gösterecek. Şu anda hiç sorun yok. Şimdi ayrıntıları konuşuyor.

Birkaç ihtimal var. Partilerin ittifak içinde hareket etmelerinin tek bir yöntemi yok. Hem Cumhurbaşkanı hem de parlamento seçimleri var. Kendi başına girmesi, ittifak içinde girmesi ya da karma şekilde girilmesi mümkündür. İttifaka sıcak bakıyoruz, teknik konuları değerlendiriyoruz. Geçen seçimde de aday çıkarmadık, Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağız. Anlaşma olmazsa bakacağız, memleketin menfaatine en uygun ne ise onu yapacağız inşallah.”

Hüseyin Velioğlu

HİZBULLAH GERÇEĞİ

İran benzeri bir şeriat rejimi ve “Kürt İslam devleti” hedefindeki Hizbullah örgütü, adını 1990’larda işlediği cinayetler, domuz bağları ve kanlı infazlarla duyurmuştu. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yayılan örgüt, özellikle Batman ve Diyarbakır’da gücünün doruğuna ulaşmıştı.

Kanlı örgüt, Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ve 5 polisin şehit edildiği saldırının da failiydi. Ardından Hizbullah’a yönelik kapsamlı operasyonlar ve örgüt lideri Hüseyin Velioğlu’nun Beykoz’da bir villada ölü geçirilmesinin ardından örgüt eylem yapamaz hale gelmiş ve silahlı terör faaliyetlerini durdurmuştu. Örgüt, “Hizbul-Kontra”, “Hizbul-Vahşet” adıyla da anılmıştı.

Merkezi Batman olan örgütün, HÜDA PAR ve Mustazaflar Derneği’ne dönüştüğü biliniyor.

 

Erdoğan’dan Hizbullah’ın partisine ittifak daveti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. dinci hdp… uğur mumcunun da katili. akp şaşırtmıyor.hdpyi muhalefet dinci hdpyi de akp kullanıyor doğu oyları için.zamanında kürtlerin 10 çocuk yapmasına müsama gösterirsen şimdi hdpye hüdapara el açarsın.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!