Erdoğan’dan ‘kaçacak’ yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun ABD'ye para transferleri ve "kaçacaklar" açıklamalarıyla ilgili "Bir Cumhurbaşkanının ailesini hedef alarak böyle bir süreci işletmek akıl karı değildir” dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ABD’ye para transferleri ve “kaçacaklar” açıklamalarıyla ilgili “Bir Cumhurbaşkanının ailesini hedef alarak böyle bir süreci işletmek akıl karı değildir” dedi.

“İşini yapan her bir kamu görevlisinin teminatı hukukun ta kendisidir” diyen Erdoğan, “Kamu görevlilerimize demokratik hukuk devleti sınırları dışında söz söyleyen herkes, bu devletin de bu milletin de düşmanıdır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Etik Eğitimi ve Etik Eğitici Yetiştirilmesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni’ne katıldı.

‘KAMU KURUMLARININ KAPISINA DAYANMAK NE DEMEK’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamu görevlilerine yönelik söylem ve eylemlerine eleştiride bulunan Erdoğan şöyle konuştu:

“Son dönemde giderek sıklaşan bir şekilde, ana muhalefet partisinin başındaki zatın kamu görevlilerine hakaret ettiğini, bürokratları hedef aldığını, hatta açıkça tehdit ettiğini görmeye başladık. Elbette herkes, kamu görevlileri de yaptıkları işlerden eleştirilebilir. Biz de geçmişte valisinden hakimine, müsteşarından müfettişine pek çok kamu görevlisini hukuka ve hakkaniyete uygun olmadığını düşündüğümüz iş ve işlemleri sebebiyle tenkit ettik. Evet, yapılan iş ve işlemleri eleştirdik. Gerektiğinde hukuk yoluna da başvurduk; ama ‘şeriatın kestiği parmak acımaz’ diyerek ortaya çıkan iş ve işleme de riayet ettik. Çünkü demokratik hukuk devletinde olması gereken budur. Yani eleştirerek demokratik hakkımızı kullandık. İş ve işleme uyarak da hukuka saygımızı gösterdik.

Ana muhalefetin başındaki kişinin kullandığı yöntem, kesinlikle demokratik hukuk devletine uygun bir yöntem değildir. Bu kişi, kendisine oy vermedi diye kimi zaman işçiye, kimi zaman çiftçiye, kimi zaman esnafa hakaret ettiği gibi kimi zaman da kamu görevlilerini alenen hedef göstermektedir. Hadi siyasi hırsına verip bu tavrı da anlayışla karşılayalım. Peki verdiği karar için hakimi, yaptığı işlem için polisi, yürüttüğü operasyon için askeri, attığı imza için genel müdürü tehdit etmek ne demek? Devletteki teamüllere zıt bir şekilde baskın yapar gibi kamu kurumlarının kapısına dayanmak ne demek? Demokraside böyle bir usul olabilir mi, hukuk devletinde böyle bir tarz olabilir mi, devletin teamüllerinde böyle bir yöntem olabilir mi, asla.”

‘BÖYLE BİR KEPAZELİĞE İZİN VEREMEYİZ’

Erdoğan, kamu görevlilerinin hakkını, hukukunu, onurunu savunmanın görevleri olduğunu ifade ederek şöyle devam etti:

“Buradan açıkça ilan ediyorum; kamu görevlilerimize demokratik hukuk kuralları dışında söz söyleyen herkes bu devletin de bu milletin de düşmanıdır. Bu çirkefliğin amacı devleti işleyemez hale getirmek, dolayısıyla milleti hak ettiği hizmetlerden mahrum etmektir. Böyle bir rezilliğe, kepazeliğe, ahlaksızlığa asla izin veremeyiz. Kaldı ki bir cumhurbaşkanının ailesini hedef alarak böyle bir süreci yönetmek akıl karı değildir. Kamu görevlilerimizin vazifelerini yürütürken tek bakacağı yer Anayasa ve yasalardır. Hariçten gazel okuyanların naralarıyla bu devlet iş yapmaz. Bu devletin memuru da pozisyon almaz. İşini yapan her bir kamu görevlisinin teminatı hukukun ta kendisidir. Biz de memurundan Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı’na kadar mesai arkadaşımız olarak gördüğümüz her bir kamu görevlisinin yanındayız. Tüm kamu görevlilerimiz müsterih olsun, Türkiye’nin bu tür arkası karanlık operasyonlarla kaybedecek tek bir anı dahi yoktur. Türkiye’nin kendi insanını tehdit eden değil, kendi insanına hizmet eden anlayışla yapılan ahlaklı, ilkeli, üretken siyasete ihtiyacı vardır. Aksi yönde konuşanların ve davranış sergileyenlerin hesabı da hiç şüpheniz olmasın ki kendi mecrasında görülecektir.” (DHA)

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın vakıf süsü verdiği paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktardığını iddia eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Suça bulaşmış bürokrat beni iyi dinle kardeşim: Bunlar seni kendilerini kurtarma planlarının içine hiç dahil etmiyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu yayınladığı videoda şöyle demişti:

“Hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden hukukla sığınmak için ABD’ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pensilvanya yaratmanın peşindeler.

Peki ne yapıyorlar? Paravan bir vakıf kuruyorlar. Başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar. Ama vakfın asıl yönetimi Erdoğan ailesine ait. Şimdi isim vermeyeyim belki kendiler söyler. Aile içi işlerine karışmayayım. Bu paravan yapının izin çıkarma hakkı kazanması için paraya ihtiyaçları var. Türkiye’den iki vakıf seçiliyor. Öğrenciler için kurulmuş süsü verdikleri vakıflar.

Bu vakıfların asıl var olma sebeplerini de bugün öğreneceksiniz. TÜRGEV ve ENSAR… Bu vakıflar başlıyor paraları bir Amerikan vatandaşına göndermeye. 20 milyon dolar, 10 milyon dolar, 20 milyon dolar, 10 milyon dolar… Bir TÜRGEV bir ENSAR… Durmuyorlar…

Para gönderimi listesinin sonu yok, hepsinin dökümleri elimizde. Sevgili halkım, 1 milyar lirayı şıp diye transfer ediyorlar Amerika’ya. ENSAR’cım, TÜRGEV’cim; bu paraları size kim verdi? Siz bu paraları nereden buldunuz? Siz bu paraları neden Amerika’ya sürekli transfer ediyorsunuz?”

Erdoğan’dan ‘kaçacak’ yanıtı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 hafta önce

    ilginc ama esip gurlemedi bu sefer. havalelere de hic ses etmedi. Konuyla ilgisi yok ama belirtelim, vakif para paklanmasi icin kullanilan bir arac olabilir. Hatta soyleki vakif parasi normal paradan daha da iyidir, vergi falan da vermezsiniz ustune, butun masraflarinizi odetir, krallar gibi yasarsiniz. Mesela dersinizki elden bu ay 1 milyon bagis topladim, ihale komisyonu olarak aldiginiz 1 milyonu bankaya iteklerseniz bu sayede. Vakif yonetimi sizde oldugu surece ATM karti elinizdedir. Duzgun, durust vakiflarimiz da var, onlari tenzih ederim.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!