Erdoğan’dan yeni sığınmacı açıklaması: Bunlar yük değil kazanç!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye yönelik sığınmacı akınıyla ilgili tartışmaya, "Dünyanın dört bir yanından insanın gelmesi yük değil kazançtır. Muhalefet, 'Bunlar kaçkın, bunları geldikleri yere göndereceğiz' diyor. Bunlar medeni değil, bunlar gayrı medeni” dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Son dönemin gündem maddesi olan kaçak sığınmacı akınıyla ilgili yine muhalefeti eleştirdi. Daha önce yaptığı “Göndermeyeceğiz” açıklamasına benzer bir çıkışı yapan Erdoğan, kaçak sığınmacıların Türkiye’ye yük değil kazanç olduğunu iddia etti.

Erdoğan, “Dünyanın dört bir yanından insanın gelmesi yük değil kazançtır. Muhalefet, ‘Bunlar kaçkın, bunları geldikleri yere göndereceğiz’ diyor. Bunlar medeni değil, bunlar gayrı medeni” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da çağrı yapan Erdoğan, “Yüreği yetip 2023’te cumhurbaşkanı adayı olacak mı olmayacak mı?” diye konuştu.

GEZİ’Yİ HEDEF ALDI

Gezi eylemlerini de hedef alan Erdoğan, “Camide bira içtiler” yalanını tekrarladı. “Bunlar böyle sürtük” diyen Erdoğan şöyle konuştu:

“9 yıl önce ağaç bahanesi ile çakılan kıvılcım bir anda bir kalkışmaya dönüştü. Bu eşkiyalar bu teröristler adeta camilerin içini pisletti. Bunlar böyle bunlar sürtük. Bunlar için ulu mabet nedir ne değildir böyle bir şey yok… Gezi olaylarının arkasında hangi güçlerin olduğunu biz zaten biliyoruz. Bay Kemal oradaydı. Bunlar ancak terör sevicilerle beraber çünkü kendileri de terör sevici.”

YENİ HAREKATIN HEDEFİ

Suriye’ye yönelik yeni askeri harekata ilişkin de açıklamada bulunan Erdoğan, “30 kilometre derinliğinde güvenli bölge oluşturma kararımızın yeni bir safhasına geçiyoruz. Tel Rıfat ve Münbiç’i teröristlerden temizliyoruz” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA 10 SORU

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 10 soru yönelterek cevap vermesi halinde kendisini muhatap alacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bir; PKK’dan YPG’ye bölücü terör örgütünün bütün unsurlarını, FETÖ’den DEAŞ’a tüm terör örgütlerinin siyasi uzantıları ile beraber en şiddetli şekilde lanetliyor mu lanetlemiyor mu? İkinci sorum; Türkiye’nin PKK’ya karşı yürüttüğü sınır ötesi harekatlarını destekliyor mu? İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği tartışmasında ortaya çıkan Batı’nın terör örgütlerine karşı riyakar tutumuna karşı devletinin izlediği politikanın yanında mı? Türkiye’nin Akdeniz ve Ege’de verdiği milli mücadelede ülkesinin safında mı? Dünyanın salgın ve savaş sebebiyle yaşadığı krizin ekonomik boyutu ile ilgili sürdüğümüz mücadeleye destek veriyor mu? Mahkeme kararı ile yalan olduğu tescillenmiş iddiaları bırakıp siyaseti ülkenin ali çıkarlarıyla yürütmeye var mı? Siyasi stratejilerini yabancılara onaylatmak yerine kendi partisiyle ve milletle belirlemeye var mı? Bin yıldır kanlarımızla sulayarak ebedi vatanımız haline getirdiğimiz bu toprakların tüm değerlerini asil devletin evladı olarak temsil ediyor mu? Partisi içindeki her türden tacizciyi, tecavüzcüyü tasfiye etmeyi düşünüyor mu? Yüreği yetip 2023’te Cumhurbaşkanı adayı olacak mı olmayacak mı? Bu soruların yanıtlarını açık bir şekilde verirse kendisi ile ilgili tutumumuzu gözden geçireceğiz. Aksi halde kifayetsiz muhterislere ülke teslim edilmez, devam edeceğiz.”

‘YA SİZ NE CİNSSİNİZ YA!’

Erdoğan, eleştiri konusu olan yap-işlet-devlet projeleriyle ilgili de “Ne diyorlar, gelmeyecekler de ‘Biz gelirsek bak bunların verdiği işi alan müteahhitlere ödemeleri yapmayacağız’ Ya siz ne cinssiniz ya? Devlette devamlılık esastır, bunu nasıl dersiniz. Nasıl vermezsin, şakır şakır ödemeye mecbursun” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan yeni sığınmacı açıklaması: Bunlar yük değil kazanç!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

17 Yorum

 1. 8 ay önce

  curuk, surtuk, mabed, bira, teneke, ben de sandim paramont otel falan diyecek.

 2. 8 ay önce

  Estağfurullah!

 3. 8 ay önce

  Bitsin bu kabus.

  • 8 ay önce

   Hayırdır, kabus mu dedin. Cumhurbaşakanı, şapka giymedi diye babanı mı astı, Ezanının dilini mi değiştirdi, kızını soyup güzellik yarışmasında podyuma mı çıkardı, halk müziğini, sanat müziğini mi yasakladı, hacca gitmeni mi engelledi, beş vakit gittiğin camiyi meyhaneciye mi sattı, alfabeni değiştirip dedenin mezar taşını okuyamaz hale mi getirdi, sahibi olduğun adaları mı sattı, azerbeycanda zulümden kaçıp sana sığınan garibanları alıp ruslara mı teslim etti, sen aç/açıktayken memleketin her köşesine onbinlerce putunu mu diktirdi, muhalifsin diye seni istiklal mahkemesinde idamla mı yargıladı

   • 8 ay önce

    Bu ülkede kimse şapka giymedi diye asılmadı, “keşke yunan galip gelseydi” diyen meczuplar yerine gerçek tarihi oku. O asılanların ingiliz işbirlikçisi olduğunu görürsün belki. Ben de dedemin “Bilge Kağan’ın” yazıtlarını okuyamıyorum mesela.14.000 yıllık dilimizi arapçaya, farsçaya, fransızcaya, ingilizceye boğdurttunuz.

   • 8 ay önce

    Fetöcüler’in böyle yerler de ne işi var

   • 8 ay önce

    yalanin bini bir para dediler, ama burada bini bir kurus. misafirligin kisa olunu makbuldur, sen cok oturmadan uc.

    Cevapla
   • 8 ay önce

    camiyi ahir yaptilari, basortulu bacima isedileri unutma misafir, asil onemli olanlari atlamissin. bidon.

    Cevapla
 4. 8 ay önce

  Turkiye ye sineklerden baskasi gelmiyor, malum cok guzel memleket olduk akp ile, kokuyu alan geliyor.

  • 8 ay önce

   Sehit-kelle
   Feto-hoca efendi
   Bebek katili-sayin ocalan
   Suriyeli-ensar
   Genel kurmay baskani-terorist lider
   Isid-sinirli cocuklar
   Turk Milleti-irkcilik dinimuzde haram
   Bolunme sureci-cozum sureci
   Koylu-ananida al git
   Vatan-kupon arazi
   Yaz yaz bitmez, surtuk demis erdogan, bunada sukur derim ben…

 5. 8 ay önce

  Toplumun en az % 50’si mi?

 6. 8 ay önce

  Camilerde çocukları taciz eden imam olmaktansa, sürtük olmak yeğdir.

 7. 8 ay önce

  Suriyeliler’in camii de çocuk istismar etmeleri mi kazanç, Afgan ile Pakistanlılar’ın Türk kadınını çocuklarını ganimet olarak görmesi mi kazanç

 8. 8 ay önce

  Reis neyden korkuyosun bu kadar..Korktukca saldırıyor..Ne günlere geldik be..

 9. 8 ay önce

  Söyler misiniz biz sıradan vatandaşlar olarak hangi kelimelerle düşüncemizi söyleyelim, yorum yapalım? Hâlâ yalanlarla hakaretlerle kime hitap ediyorsunuz, nereye kadar? Hadi etrafındakiler doğru bilgilendirmiyor; kendi ağzından çıkanı kendi kulağın da mı duymuyor?

 10. 8 ay önce

  gitgide kontrolü kaybetmeye başladı.yolun sonu görünüyor.

 11. Sonunda osmanlı ceddine benzedi, de deli İbrahime benzedi.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!