Erdoğan’dan ‘Karkamış’ mesajı: Tank ve askerle birlikte…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki bombalı saldırının ardından yapılan Pençe Kılıç Harekatı'na dikkat çekerek, "Birkaç gündür, uçak, top, SİHA'mızla teröristlerin tepesindeyiz. En kısa sürede tank ve askerle birlikte hepsinin de kökünü kazıyacağız bunu da böyle bilin" dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 34 milyar liraya mal olan Yusufeli Barajı’nın açılışında yaptığı konuşmada, PKK/YPG’nin Karkamış saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“4 yaşında çocuk, şehidimiz, 22 yaşında öğretmenimiz rahmetli oldular. Bu kardeşlerimizin dökülen tek damla kanı dahi boşa gitmeyecektir. Saldırıların kaynakları bellidir. Bu bölgedeki teröristlerin her birinin kimliğini biliyoruz. Bu teröristleri kimlerin himaye ettiğini de biliyoruz. Sabrımız çaresizliğimizden veya kifayetsizliğimizden değildir. Sabrımız hukuk devleti olarak diplomasiye sonuna kadar riayet etme hassasiyetindendir. Biz Suriye sınırlarımızın güvenliğe kavuşturulması hususunda her anlaşmaya riayet ederek üzerimize düşenleri yerine getirdik. Türkiye’yi harf oyunlarıyla teröristlerin yanında kendi askerlerine görüntü verenler için yolun sonu gelmiştir. Artık bu saatten sonra bizim için tek bir ölçü vardır. Tek bir sınır vardır. O da kendi ülkemizin kendi vatandaşlarımızın güvenliğidir. Bu güvenlik nereden başlayacaksa oraya kadar gitmek en meşru hakkımızdır. Kendi güvenlikleri için binlerce kilometreden gelenler bu hakkımızı anlayışla karşılamaları gerekiyor.

Birkaç gündür, uçak, top, SİHA’mızla teröristlerin tepesindeyiz. En kısa sürede tank ve askerle birlikte hepsinin de kökünü kazıyacağız bunu da böyle bilin.”

 

Erdoğan’dan ‘Karkamış’ mesajı: Tank ve askerle birlikte…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 1 hafta önce

  Duymak istedigimiz budur iste, bravo..

 2. 1 hafta önce

  “Birkaç gündür, uçak, top, SİHA’mızla teröristlerin tepesindeyiz. En kısa sürede tank ve askerle birlikte hepsinin de kökünü kazıyacağız bunu da böyle bilin.”
  Türk sevdâlısı kardeşimi destekliyorum, benimde duymak istediğim aynen budur.

 3. 1 hafta önce

  acayip gaza geldim reyiz, girmisken suriyeyi de alalim, emevi camisinde namaz kilalim, yetmez ama evet israile dalalim ama mersin limani dursun, araplar pudrasiz yapamaz. Abdulhamit han muziginde filistinli terorist kardeslerimizi ozgurluklerine kavusturalim, onlara cok sevdikleri istiklal gullerinden atalim. Yetmez reyiz, arabistana da girelim, mekke medine ne varsa hepsini seedelim. Rabia isareti yapalim, pardon artik onu yapmiyoruz, olsun el kol hareketi cekeriz. Oradan da bir kuveyt yapalim. Gazimiz var ama petrolumuz yok, onu da oradan alalim. Saka bir yana, haftaya cark ederler. Bunlar ancak kendi ordusunun tepesine biner, kendi genel kurmay baskanini hapse attirir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!