Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: İşaret diliyle konuşmayı bıraksın

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'hançer' açıklamasına atıfta bulunarak "Çıksın milletin soru işaretlerini gidersin. İşaret diliyle ve imalarla konuşmayı bıraksın" dedi.

featured

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün KRT TV’de katıldığı yayında kendisine sorulan “Sırtımdan hançerleyenler var” sözlerine ilişkin “Beraber yola çıktığınız, birlikte mücadele ettiğiniz, kavgayı beraber verdiğiniz, illa sen Cumhurbaşkanı adayı ol diyen arkadaşlar sonra dönüp size tam tersini yaparlarsa ne dersiniz? Bunu vatandaşın takdirine sunayım. Sanki ben zorla cumhurbaşkanı adayı olayım dedim, aklımın ucundan bile geçmiyordu. MYK’da da Parti Meclisi ve Meclis grubunda da sizin mutlaka olmanız lazım denildi, her toplantıda bunlar söylendi. Düne kadar bana aday ol diyen sen değil miydin? Hayatım boyunca dayatma kültüründen gelmediğim için böyle bir şey hiç yapmadım” demişti.

thumbnail
İlişkili Haber

Kılıçdaroğlu’ndan ‘hançer’ açıklaması: Beraber yola çıktığınız arkadaşlar…

Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na gönderme olarak yorumlanmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber

İmamoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’nun ‘hançerlendim’ sözlerine yanıt: Muhatap alacağım tarif değil

İmamoğlu, konuyla ilgili soru üzerine “‘Hançerlendim’ ifadesi muhatap alacağım bir tarif değil” açıklamasını yapmıştı.

ERDOĞAN’DAN GÖNDERME

Konu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün grup toplantısında yaptığı konuşmada da gündeme geldi.

Kılıçdaroğlu’nun sözlerine göndermede bulunan Erdoğan, şunları söyledi:

“28 Mayıs seçimleri sonrasında ifşa olan gizemli anlaşmalar ülkemizin nasıl bir felaketten döndüğünü ortaya koyuyor. Koltuk uğruna tüm değerleri nasıl sattıklarını ibretle takip ediyoruz. Ortaya dökülenler buz dağının sadece bir kısmıdır. Türk siyasetini zehirlemek vakit, enerji kaybettirmek. Çıksın milletin soru işaretlerini gidersin. İşaret diliyle ve imalarla konuşmayı bıraksın. Biz kimi kimin hançerlediği kısmıyla ilgilenmedik ama 14-28 Mayıs seçimlerinde milletimizin sırtına saplanmasına da izin vermedik. Ağır mesuliyetin farkındayız. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak Türkiye’nin birliğinin, dirliğinin, aydınlık geleceğinin teminatıyız. Farklı tercihte bulunanların da haklarına sıkı sıkıya emanetine sahip çıkıyoruz.

 

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: İşaret diliyle konuşmayı bıraksın

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. canina minnet bir geri gelse, iki secim daha garantilersin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!