Erdoğan’dan KPSS çıkışı: ‘FETÖ’cü grup mu desek, 6’lı masa mı desek…’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KPSS sınavında soruların sızdırıldığı iddiasına ilişkin açıklama yaptı. 2022 KPSS sınavı iptal edilenlerden ücret talebinin kesinlikle olmayacağını belirten Erdoğan, "ÖSYM, bundan sonraki süreçte şaibeleri ortadan kaldırarak yoluna devam edecek." dedi. Erdoğan olanlardan muhalefeti sorumlu tuttu.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Soçi’de yaptığı görüşmenin ardından, Türkiye dönüşünde uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, 2022 KPSS sınavları sorularının sızdırıldığına ilişkin iddialarla ilgili değerlendirmede bulundu ve iptal kararının ayrıntılarını paylaştı.

MUHALEFETİ SUÇLADI

Erdoğan, KPSS iptal kararına ve olayda FETÖ parmağı olup olmadığına ilişkin soruya da şöyle yanıt verdi:

“FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük. Durumu gördükten sonra, ben ÖSYM başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık. Bu atamayla beraber de hemen ekibini en güzel şekilde kurması için talimat verdik. Üst düzey de bir ekip oluşturduk ve bu ekiple çalışmalarına anında başladılar. Atamayı yaptığımız gibi çalışmayla da hemen ertesi sabah çıktı basın toplantısını yaptı ve önümüzdeki ayın 17’sinde de süreci başlatma kararını aldık. Sınavı iptal edilenlerden herhangi bir ücret talebi de kesinlikle olmayacak. ÖSYM, bundan sonraki süreci, kademeleri de inşallah en güzel surette devam ettirerek, şaibeleri de ortadan kaldırarak yoluna devam edecek.”

Erdoğan’dan KPSS çıkışı: ‘FETÖ’cü grup mu desek, 6’lı masa mı desek…’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Sanki ülkeyi muhalefet yönetiyor.

  2. 2 ay önce

    Sizin hangi isiniz saibesiz ki bu saibesiz olsun. Bence saibeler artarak devam edecek. Son 20 yildir akapenin istikrarli oldugu tek konu saibe, ortbas ve sumen alti.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!