Erdoğan’dan kürsüde müteahhide tepki: Ne diyor bu ya!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri projesinin temel atma programında proje için "36 ayda biter" diyen müteahhide, "Ne diyor bu ya? Sen nasıl Fatih torunusun! Ne yapıyorsun sen? Hamza bey, 36 aydan başladı, 30’a indi. Ne diyor bu? Bu müteahhidi değiştirelim biz." dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Temel Atma Töreni’nde konuştu.

Yeni projenin temel atma töreninde müteahhit firmanın 36 ay süre teklifini çok bulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, müteahhide şöyle tepki gösterdi:

“Sen ne kadar sürede bitireceksin? … Ne diyor bu ya? Sen nasıl Fatih torunusun! Ne yapıyorsun sen? Hamza Bey, 36 aydan başladı, 30’a indi. Ne diyor bu? Bu müteahhitti değiştirelim biz. Olmaz olmaz… Sen Kanuni Sultan Süleyman’ı duydun mu? Süleymaniye’yi ne kadar zamanda bitirdi? Hamza Bey, Süleymaniye’yi ne kadar zamanda bitirdi? 1 yılın altına düşürdü mü? Bak… Olmaz… 24 saat anlayışıyla çalışacaksınız ve burayı kesinlikle önümüzdeki bugünlerde burayı bitirmeniz lazım.”

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Belediye Başkanlığı’mda Kayış dağında bir Darülaceze’nin temelini atmış, açılışlını yapmıştık. Şu andaki malum iktidar aynı şekilde bugün temelini atacağımız adımlarla süreci devam ettiriyor.

Bir şeyi sormam lazım; İstanbul’un Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı üstlenmiş olan kişi veya kişilerin acaba bu alanlarda adımları adımlar var mıdır? Ya bir şey yapın… Yani bir suyu akmayan musluğu açmakla biz hizmet ettik diyemezsiniz. Milleti aldatmayın; gelin bu tür eserleri yapın.

Huzur evlerinde kalan yaşlılarımızın önemli bir kısmının iyi eğitimli, iyi kariyerli, yüksek gelirli çocuklara sahip olmaları düşündürücüdür.

Büyükanne, büyükbaba ve torunların aynı evde oturmasalar bile aynı ortamda hayatlarını sürdürdükleri büyük ailelerin giderek azalıyor olması da üzüntü vericidir. Aile yapısındaki bu dağılma ve aşınma nesilden nesle aktarılan değerlerimizin geleceğinde de bir belirsizliğe ne yazık ki yol açmıştır. Eğitim önce ailede başlar.”

Erdoğan’dan kürsüde müteahhide tepki: Ne diyor bu ya!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 1 ay önce

  Hep dümen.

 2. 1 ay önce

  Veryansintv simdi bu haber mi
  Yok reis bunu demis de falan filan
  Bu adamin reklamini mi yapıyorsunuz. Simdi bu yorumu da yayinlamazsiniz😁

 3. 1 ay önce

  Valla son 20 yildir bizde sizin icin ayni düsüncedeyiz ama kismet olmadi bir türlü.

 4. 1 ay önce

  İnşaat işçileri’nin hayatının değerini olmadığını anlatmış

 5. 1 ay önce

  mide bulantisi, uhu uhu siritmalar, yilisik gulusler. bir badem klasigi.

 6. 1 ay önce

  Seçime yetiştirin diyor adam anlayın yahu. İşçilerin canı çıksın, müteahhit parayı bastırsın, komisyoncular bayram etsin, inşaat da seçime yetişsin haaaa diyor kendileri. Full time haaa…

  Cevapla
 7. 1 ay önce

  Reziller, söyleyende sıttararak dinleyende rezilsiniz!!

  Cevapla
 8. 1 ay önce

  gene aynı tiyatro.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!