Erdoğan’dan ‘Mahir Ünal’ konuşması

Cumhuriyeti hedef alan sözlerinin ardından AKP'deki görevinin istifa eden Mahir Ünal'a katkılarından dolayı teşekkür eden Erdoğan “Mahir Ünal ile farklı platformlarda yakın bir şekilde çalışmayı sürdüreceğiz ” dedi.

featured

Cumhuriyeti hedef alan sözleriyle büyük tepki alan AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, görevinden istifa etmiş yerine Özlem Zengin getirilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısından Ünal’ın görevden alınmasıyla ilgili konuştu.

Mahir Ünal’a katkılarından dolayı teşekkür eden Erdoğan “Mahir Ünal ile farklı platformlarda yakın bir şekilde çalışmayı sürdüreceğiz ” dedi. Erdoğan, “Grup Başkanvekilimiz Mahir Ünal’ın görevinden affı ile boşalan yere daha önce de aynı sorumluluğu yürüten Genel Başkan Yardımcımız Özlem Zengin arkadaşımızı teklif ediyoruz” dedi.

REFERANDUM RESTİ

Başörtüsü konusunda hazırlanan Anayasa değişiklik teklifiyle ilgili de Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Anayasa değişikliği teklifinin geniş bir mutabakatla hayata geçmesini umut ediyoruz. Bu mutabakat olmazsa halk oylaması dahil diğer adımları da atmaya hazırız” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA LONDRA TEPKİSİ: HAMBURGER TURU

Kılıçdaroğlu’nun ABD’nin ardından İngiltere’ye yapacağı geziyle ilgili de Erdoğan “Utanmadan sıkılmadan 10 bin km öteye hamburger turları düzenliyorlar. Daha düne kadar dört faklı dilde yatırımcıları tehdit eden kendisi değilmiş gibi Londra’ya temiz yatırımcı bulmaya gidiyormuş. Yatırım kim, sen kim” dedi.

UYUŞTURUCU TEPKİSİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Cari açığı uyuşturucu parasıyla kapatmaya çalışıyorlar” sözleri için Erdoğan, “Bu zatın bizi uyuşturucu satıcılarıyla aynı cümle içinde kullanılarak sergilediği kepazelik artık sınırların aşıldığı anlamına gelmekte. Bunun hesabını hukuk önünde soracağız” ifadelerini kullandı.

TAHIL KORİDORU AÇILDI

Erdoğan, “Sayın Putin’le dün yaptığımız görüşme üzerine bugün saat 12.00’den itibaren tahıl sevkiyatı eskiden planlandığı gibi devam edecek” dedi.

MAHİR ÜNAL NE DEMİŞTİ?

Eski AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ndan hemen önce katıldığı bir etkinlikte, “Bir kültür devrimi olarak Cumhuriyet, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir” demişti.

Cumhuriyeti hedef alan sözleri büyük tepki çeken Ünal, birkaç gün sonra, Cumhuriyeti ve Türkçeyi savunan yeni bir açıklama yapsa da görevinden olmayı engelleyemedi. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin çok sert tepkisinin de istifada etkili olduğu biliniyor.

Erdoğan’dan ‘Mahir Ünal’ konuşması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Yani kimi kandiriyorsunuz ki? Millette Mahir denen herif görev birakti diye herseyi unuttu degil mi? Görüsecegiz secimlerde. Sandiklari kimse bos birakmamali.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!