Erdoğan’dan yeni Suriyeliler açıklaması: Biz olduğumuz sürece gönderemeyeceksiniz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet sığınmacılarla ilgili “Bu kardeşlerimizi bu ülkeden geri gönderemeyeceksiniz” diye seslendi.

featured
service

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sığınmacı meselesiyle ilgili “gönderemeyeceksiniz” çıkışını yineledi.

Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları şöyle:

“Biz farklı bir medeniyetten geliyoruz, bu medeniyette muhacirlik var ensarlık var. O muhacir ve Ensar kültürünü bilerek yetiştik, onun için de biz adeta ölümden ölüm beğen diyenlerin kovduğu ülkelerinden kaçan bize sığınan bu kardeşlerimize kapılarımızı nasıl açtıysak bundan sonra da aynı şekilde korumaya devam edeceğiz.

Bu kardeşlerimizden kendi inisiyatifleri ile geri dönmek isteyen olduğunda zaten onlar geri döneceklerdir Ama biz asla silah dayayarak düşmana teslim etmeyiz, Bay Kemal bunu böyle bilesin. Biz bu görevde olduğumuz sürece Bay Kemal ve yandaşları hepinize birden sesleniyorum, siz bu kardeşlerimizi bu ülkeden geri gönderemeyeceksiniz.

Bunu öğrenen, bunu bilen, bunu duyan Suriyeli, Afgan hepsi bir gönül huzuru içine giriyor. Onların ülkelerinden kaçışları hepsi sadece bir sığınmadır. Bizler bu muhacir kardeşlerimize ensar görevini yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.”

ALTILI MASA

Masa diye kurdukları 6 benzemez ittifakı daha seçimleri bile görmeden zangır zangır titremeye, sağından solundan dökülmeye başladı. Muhalefet diye ortada salınanların ne dediklerine bakıyoruz, çıkan manzara şu: Kimi çıkıyor ülkemizin iftihar meselesi eserlerine sataşıyor. Bunlar cambaz. Sürekli kılık kıyafetle savaşmışlardır. Şimdi vitrin için bazı siparişler veriyorlar ve bu siparişleri vitrinlerde sergiliyorlar. Kimi çıkıyor sığınmacı düşmanlığı üzerinden nefret suçları işliyor. Kimi gizleyemediği kibriyle herkesi ötekileştiriyor, herkese parmak sallıyor.”

HAYAT PAHALILIĞI İTİRAFI

Erdoğan, hayat pahalılığıyla ilgili de “Milletimiz ciddi bir hayat pahalılığıyla karşı karşıya kalmıştır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan şöyle devam etti:

“Enerji ve ham madde fiyatlarındaki artışlar, tedarik zincirindeki bozulmalar tüm dünyada enflasyonu azdırmıştır. Bu tablo fiyat artışları olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye, uzunca süredir döviz kuru ve faiz oranları üzerinden maruz kaldığı bir saldırıyla mücadele etmektedir. Milletimiz ciddi bir hayat pahalılığı ile karşı karşıya kalmıştır. Ekonomi programımızın ilk ayağı ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokmaktan vazgeçmemektir. İkinci ayağı istihdama öncelik vermektir. Üçüncü olarak da fiyat artışlarını kontrol altına almak, diğer yandan gelirleri yükseltmektir. Türkiye’nin salgın ve ardından başlayan savaş sürecinde trilyonlarca kaynağı olanlardan daha iyi bir yönetim sergilediğini kimse inkar edemez. Sıkıntıların hiçbiri çözümsüz değildir, kalıcı değildir. Elbette bedeller ödüyoruz, sıkıntılar çekiyoruz. Hepsinin de karşılığını fazlasıyla alıyoruz, alacağız. Milletimizden sabırlı olmasını, bizi desteklemesini istiyorum. Kimi şükürsüzlerin, kimi kalbi kararmış yeminli ülke düşmanlarının çıkardıkları yaygaraların sebebi milletimizin derdi ile dertlenmek değildir. Bunlar kendi küçük çıkarlarının peşinde olan bencillerdir.”

‘DÜNYANIN EN BÜYÜK 10 EKONOMİSİNE GİRMEK 2023 SEÇİMİNE BAĞLI’

“Bu seçim AK Parti için, Tayyip Erdoğan için değil Türkiye için önemlidir. Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmesi 2023’te yapılacak tercihe bağlıdır. Çünkü bu bizim çabamız. Muhalefetin tek taahhüdü Türkiye’yi 20 yıl öncesine götürmektedir. Kılıçdaroğlu, muhalefet adına yeni ve daha iddialı bir hedef ortaya koydu. Kavga etmeye geldiğini açıkça söyledi. Uzunca zamandır bu zatın söylediklerinin yarısı yalan, yarısı yanlış. Dün Meclis’te ‘Tayyip Erdoğan, Suriye meselesini BM’de hiç gündeme getirdi mi?’ diye soruyor. Eline dizine sorsun. Defeatle.. Bu zat hiçbir BM toplantısını takip etmemiş.  ‘Tayyip Erdoğan, bu meseleyi Avrupalılarla hiç konuşmadı’ diyor. Müzakere yürüttüğümüzden muhakkak haberi yok. Gerçi bu adamın neyden haberi var ki…”

Erdoğan’dan yeni Suriyeliler açıklaması: Biz olduğumuz sürece gönderemeyeceksiniz!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

12 Yorum

 1. 1 hafta önce

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin asırlık meselelerini nasıl çözdüysek….
  Bu adam aklını yitirmiş

 2. Sıkı tutunun arkadaşlar otobüsümüz 3 haftaya çok fena u dönüşüne girecek

 3. 1 hafta önce

  zaten siz o yuzden olmayacaksiniz. Hepiniz ait oldugunuz yerlere doneceksiniz ilk secimde.

 4. 1 hafta önce

  🤣🤣🤣

 5. 1 hafta önce

  Muhacir, ülkesi savaşda iken kaçana denmez…hele kadınları bırakıp kaçana hiç denmez..sanırım Ukraynalı’ lar Suriye, Afganistan, Pakistan gibi yerlerden gelen kaçkınlardan daha muhacir..erkekleri savaşıyor..
  Kaldı ki gittikleri ülkede sapkınlık yapanların geri dönüşümsüz sınırdışı edilmesi gerekir ki, bunun yapıldığından bile emin olamıyor insan.

  • 1 hafta önce

   Ukrayna dan erkekler de dahil kacan kacana. Adam ukraynadan avrupaya kacmis sonrada slava ukrayna falan diyerek vidyo cekip yurtdisindaki ruslara saldirip sosyal medyaya atiyor. madem o kadar slava neden savasmadin da kactin. bunu ek bilgi olarak yazdim yanizca. malesef bati medyasi ve haberleri onlardan alan yandas medya bizlere gostermiyor bunlari.

 6. 1 hafta önce

  Bedeller ödeyen halk, sıkıntılar çeken halk, herseyin de karşılığını fazlasıyla alan siz ve yandaslariniz , Milletimizden sabırlı olmasını ve sizi hala desteklemesini hangi yuzle istiyorsunuz. Yazidaki tek dogru ,Bu seçim akp_chp_mhp_iyi kotu cirkin için, tayyip erdoğan için değil Türkiye Cumhuriyeti için önemlidir,bizler bunun farkindayiz Ulkemiz icin elimizden gelenin fazlasini yapacagimizdan kimsenin kuskusu olmasin,.,

 7. Siz gideceksiniz,

 8. Bizde sizi göndeririz.

 9. 1 hafta önce

  Umit Özdağ birazdaha bastırsın bu da başlayacak hepsını gönderiyoruz diye aradan 3 gün geçecek sonra yine muhacır ensar vb diyecek sonra yine gönderiyoruz diyecek sonra yine …

 10. 1 hafta önce

  demekkı az kaldı.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!