Erdoğan’dan ‘Özel ile görüşme’ açıklaması: Kırmızı çizgilerimizden taviz verecek değiliz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim sonuçlarına dair yaptığı açıklamada, 'AKP'de değişim' mesajı verdi. CHP lideri Özgür Özel'i bayramdan önce ziyaret edeceğini belirten Erdoğan, "Biz yumuşama adı altında, ilkelerimizden, hassasiyetlerimizden, kırmızı çizgilerimizden ödün verecek değiliz. Muhalefetten de böyle bir taviz beklemiyoruz" dedi. 

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam’da AKP İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu.

Son yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, partisine ‘değişim’ mesajı verdi. Erdoğan, “Seçmenin bize ulaştırdığı mesajların tamamının farkındayız. Milletimizin beklentilerinin farkındayız. Mesajlarının gereğini vakti saati geldiğinde yapacağız. Hiçbir şey olmamış gibi yolumuza devam edemeyiz” dedi.

Ayrıca ilerleyen haftalarda CHP’ye yapacağı ziyarete ilişkin de konuşan Erdoğan, “31 Mart sonrası CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel bizi ziyaret etti. Ben de Kurban Bayramı’ndan önce kendisine iade-i ziyarette bulunacağım” ifadelerini kullandı.

Siyasetteki ‘yumuşama’ gündemine de değinen Erdoğan, “Kırmızı çizgilerimizden taviz verecek değiliz” diyerek şartlarını sıraladı.

‘CUMHUR İTTİFAKI’NIN SIRLARINDA GEDİK AÇMA GİRİŞİMLERİNE FIRSAT VERMEYECEĞİZ’

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Milletimizin başta değişim ve yenilenme talebi olmak üzere sandık sonuçlarıyla bize ulaştırdığı beklentinin farkındayız. Mesajların gereğini yapacağız.

14 ve 28 Mayıs ile 31 Mart seçim sonuçları arasındaki negatif ayrışmayı tüm yönleriyle asla kolaycılığa kaçmadan ele alacağız.

Milletimizle gönül köprülerimizi tekrar güçlendirirken, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın surlarında gedik açma girişimlerine fırsat vermeyeceğiz. Ne birilerinin kişisel hesaplarını görmelerine seyirci kalacağız ne de hiçbir şey olmamış gibi yolumuza devam edeceğiz.

ÖZEL İLE GÖRÜŞMESİ İÇİN TARİH VERDİ

Siyaset, ülke ve millet için verilen çetin mücadelenin adıdır. Bizim lügatimizde siyasetin tek bir amacı vardır. O da millete hizmettir. Biri yanağımıza tokat atmaya yeltendiğinde diğer yanağımızı dönmedik, karşılığını verdik. Edepten hiç taviz vermedik ama edepsizliği de karşılıksız bırakmadık. Kürtler, bu ülkede bir dönem uygulanan yanlış politikalar neticesinde ötelenmişlerdi. Hepsiyle biz kucaklaştık.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti Genel Merkezi’nde bizi ziyaret etti. Arayı uzatmadan bayramdan önce biz de kendisine iadeiziyarette bulunacağız.  Siyasette yumuşamanın bir tarafı iktidar ise diğer tarafı muhalefettir. Biz kutuplaşmanın tarafı olmadık.

‘KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZDEN TAVİZ VERECEK DEĞİLİZ’

Biz, yumuşama adı altında kimliğimizden, ilkelerimizden ve kırmızı çizgilerimizden taviz verecek değiliz. Muhalefetten de böyle bir taviz beklemiyoruz.

Bizim hukuk karşısında boynumuz kıldan incedir. Şeriatın kestiği parmak acımaz. Muhalefetin de hukuka saygı duymasını isteriz. Milletin kutsallarına azgınlıklara karşı kimse bizden yumuşak tavır beklemesin. Terör, terörist, terörü destekleyenler karşısında, terörle arasına mesafe koyamayanlar karşısında, FETÖ’cüler karşısında kimse bizden yumuşak tavır beklemesin. Türkiye’ye saldıranlar, ülkemizin hakkını çiğneyenler karşısında kimse bizden yumuşak tavır beklemesin.

‘YUMUŞAMADAN KASTIMIZ İNSAN HAKLARINA SAYGI DUYULMASI’

Bizim siyasette yumuşamaktan kastettiğimiz hukuka, demokrasiye, insan haklarına saygı duyulmasıdır. Bizden hukuksuzluk karşısında kimse yumuşak bir tavır beklemesin. Özgürlükleri kısıtlamaya yönelik girişimler karşısından bizden kimse yumuşak tavır beklemesin.

Biz ana muhalefetten, muhalefetten de bunu bekliyoruz. Milletimiz bizden sandıkta kendisini temsil yetkisi verdiği siyasetçilerden ortak zeminde bir araya gelip derdine derman olmamızı bekliyor. Terör karşısında iktidarı muhalefeti ortak tavır geliştirebildiğinde, sadece gerilim düşmekle kalmayacak, terör de tamamen miadını dolduracaktır. Türkiye’nin bazı meselelerinin siyaset üstü yaklaşımla ele alınması gerilimi zaten düşürecektir.

YENİ ANAYASA MESAJI

Darbe anayasasının sivil, yeni, kuşatıcı ve özgürlükçü anayasa ile değiştirilmesi konusunda hep beraber el ele verebilirsek inşallah ülkemizin bahtı da değişecektir. Türkiye’nin çıkarlarını yurt dışında savunma ve başkalarına karşı koruma hususunda siyasi kimliklerin önüne geçebilirsek bu 85 milyonun her bir ferdine yarayacaktır. Dar alanda siyaset yapılmaz. Bir eliyle tokalaşan diğer elinde hançer olanla siyaset olmaz.

‘EKONOMİDE VERİLER GÜZEL GELMEYE DEVAM EDİYOR’

Ekonomide veriler güzel gelmeye devam ediyor. Türkiye ekonomisi ilk çeyrekte 5.7 oranında büyüdü. Üst üste 15 çeyrek büyümüş oldu. Çalışanların büyümeden aldığı pay asgari ücrete yapılan ara zamların etkisiyle rekor seviyeye ulaştı. Enflasyon yılın ikinci yarısından itibaren iniş trendine inecek. Hayat pahalılığını körükleyen fahiş fiyat ve fırsatçılık sorununda yeni düzenleme ile elimiz güçlendi. Diğer konularla ilgili gerekli adımları atıyoruz. Tuzu kuruların değil, sessiz yığınların sesi, milletin birikmiş sorunlarının çözüm adresi olmaya devam edeceğiz.

‘TERÖRE KARŞI ORTAK TAVVIR KOYMADAN TÜRKİYE’Yİ DAHA İLERİYE GÖTÜREMEYİZ’

Milletimizin umutlarını artıran siyasetteki yumuşamanın bu sefer kelebek ömürlü olmamasını temenni ediyoruz. Her konuda aynı düşünmek, konuşmak zorunda değiliz. Siyaset ve sosyal farklılığımız zengiliğimizdir. Yöntemlerimiz, uslüplarımız farklı olabilir. Hepimiz Türkiye’nin büyümesini daha fazla refaha ulaşmasını istiyoruz. Bunun önünde her ne varsa ortak tavır göstermemiz kaçınılmazdır. Türkiye’nin 10 yıldır ayağına pranga olan sorun terördür. Teröre karşı ortak tavır koymadan Türkiye’yi daha ileriye götüremeyiz.

‘GAZZE’DEKİ KATLİAMA EN GÜÇLÜ TEPKİYİ GÖSTEREN ÜLKEYİZ’

7 Ekim’den beri Gazze’de yaşanan katliama en güçlü tepkiyi gösteren, somut tedbirler alan tek ülkeyiz. Önce 54 kalemde, ardından da bütün kalemlerde İsrail ile ticari işlemleri durdurduk. Gazzeli kardeşlerimize gönderdiğimiz insani yardımların miktarı 55 bin tonu aştı. Filistin halkının yanında dimdik duruyoruz. Meclisimizin Refah katliamı sonrası aldığı karar için teşekkür ediyorum. Hakkı ve hakikati haykırmaktan çekinmiyoruz. Tek başımıza kalsak da inşallah bu vicdanlı onurlu ve cesur duruşumuzdan vazgeçmeyeceğiz.”

Erdoğan’dan ‘Özel ile görüşme’ açıklaması: Kırmızı çizgilerimizden taviz verecek değiliz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Kızım sana diyom gelinim sen anla.Karşı devrimden vazgeçmiyoz az nefeslenecez hemi!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!