Erdoğan’dan sokak hayvanları talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanlarına 81 ilde kurulacak barınaklar ve rehabilitasyon merkezleri için gerekli çalışmalarını hızlandırmaları talimatı verdi.

featured

Son günlerde sokak köpeği saldırılarının artmasının üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında, sokak hayvanlarıyla ilgili belediyelerin sorumlu olduğunun altını çizerek “İllerinizde barınakları oluşturun, eksikler var ise bakanımıza iletin. Yeni barınaklarınız eksiksiz olsun” talimatını verdi.

Türkiye Gazetesi’nden Ebru Karatosun’un haberine göre, Erdoğan’ın meselenin çözümü ile ilgili “Sorundan ve çözümden belediye başkanları bizzat sorumludur” ifadelerini kullandığı kaydedildi. Ülke genelinde yaşayan yaklaşık 8 milyon sokak hayvanının bu merkezlerde rehabilite edileceği öğrenildi.

Erdoğan’ın 81 il ve ilçelerde en az 1 barınak yapılması konusunda talimat verdiğini bildiren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 8 milyon sokak hayvanının barınağa yerleştirilemeyeceğini ancak hepsinin bu merkezlerde rehabilite ve tedavilerinin yapılmasının ardından yaşadıkları bölgelere bırakılabileceğini dile getirdi.

Erdoğan’dan sokak hayvanları talimatı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 ay önce

  ihale ustu ihale, dertleri hayvanlar degil. veya hazine arazisini once barinak yapacaklar, sonra barinagi baska yere tasiyacaklar. bosalan yer imarli olacak. Bilmiyorum, bunlarda capanlik bitmez.

 2. 1 ay önce

  onun yerine, sahiplenme ve kısırlaştırma uygulamalarının yapılması gerektiği söylenmeli barınaklara tıkmak sorunu çözmez.

 3. 1 ay önce

  kesin olur emininm. tarım market işi noldu bu arada.

 4. 1 ay önce

  O barınakları kim denetleyecek? Yığacaklar bizi kapılara:(

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!