Erdoğan’dan ‘Sürtük’ mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi eylemlerine katılanlara yönelik büyük tepki çeken “sürtük” küfrünü savundu. Erdoğan, “sürtük” demeden eleştirilere “Milletimiz Gezicileri nasıl tanımlıyorsa biz de öyle tanımlıyoruz” dedi.

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenen partisinin 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Güney sınırlarımızdaki güvenlik hattımızın eksiklerini yeni harekatlarla tamamlayacak çalışmaları titizlikle yürütüyoruz” dedi.

‘SÜRTÜK’ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi eylemlerine katılanlara yönelik büyük tepki çeken “sürtük” küfrünü savundu. Erdoğan, “sürtük” demeden eleştirilere “Milletimiz Gezicileri nasıl tanımlıyorsa biz de öyle tanımlıyoruz” dedi.

“Onların meşrebinde bu söz neye karşılık geliyor onu bilmiyoruz ama bizim neyi kastettiğimiz gayet açık” diyen Erdoğan “Vandala vandal, haine hain, çapulcuya çapulcu demekten geri durmayacağız. Bizim kadınlara alçakça hakaret eden belediye başkanlarını koruyanlardan alacak ahlak dersimiz yoktur” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın “sürtük” lafını tekrar kullanmaması ise dikkat çekti.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Biz milletimizin diliyle konuştuk. Derdimizi millete anlattık. Mukaddesata hürmetsizlik edenlere özellikle tavizsiz davrandık. Milletimiz Gezi olaylarına nasıl bakıyorsa biz de aynı penceren bakıyoruz. Nasıl tanımlıyorsa biz de aynı sıfatları kullanıyoruz. Şehir eşkıyalarını, yağmacıları, ibadethaneleri bira kutularıyla kirleten mülevvesleri, darbe heveslilerini 9 yıldır bu millet nasıl tarif ediyorsa, biz de öyle tarif ediyoruz. Vandala vandal, çapulcuya çapulcu demekten geri durmayacağız. Bize ahlak, edep, tevazu dersi vermeye yeltenenlere sesleniyorum; siz gidin aynaya bakın.”

SADAT KURUCUSUYLA GÖRÜŞTÜ MÜ?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun SADAT Başkanı eski general Adnan Tanrıverdi ile evinde görüştüğü iddiasıyla ilgili de Erdoğan “SADAT’ın kurucusu denilen tuğgeneralle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüşmelerim var ama evinde görüşmem olmadı” dedi.

Erdoğan şöyle konuştu:

“Kendi kendine SADAT diye bir öcü uydurup bizim şirketin kurucusuyla evinde konuştuğumuzu söyleyecek kadar hayal alemine dalmış bu zata ne desek fayda etmeyeceğini biliyorum. Her gün altı da üstü de boş yalanlarla insanları tehdit ederek haysiyet cellatlığına soyunan birisinin bizi toplumsal çatışma çıkarmaya çalışmakla itham etmesi trajikomik bir çırpınıştır. Ben SADAT’ın kusucusuyla evlerinde bir görüşme gerçekleştirmedim. Böyle bir görüşmem yok bay Kemal sen yalancısın. Sen cambazsın. SADAT’ın kurucusu denilen tuğgeneralle göreve getirdikten sonra benimle çalıştığı süre içerisinde cumhurbaşkanlığı külliyesinde görüşmelerim var ama evinde herhangi bir görüşmem söz konusu olmamıştır.”

Erdoğan’dan ‘Sürtük’ mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 8 ay önce

  Yine boş konuşmuş,

 2. 8 ay önce

  Testine ne varsa ağzından o akar

 3. Adam boşlukta sörf yapıyor.

 4. 8 ay önce

  20 yıldır aklın neredeydi diye sorarlar adama!

 5. 8 ay önce

  Hangi “milletin diliyle” konuşuyorsun? Türk milletinin dili de, üslubu da, meşrebi de bu değil!

 6. 8 ay önce

  Tarih’de o kadar yaşanmışlıklara karşı siz hala daha Tarihi hurafeci dincilerin penceresinden bakarak okursanız !! Tarihte hurafeci dincilerin her daim hakaretine maruz kalırsınız. Sözde İslam ( yani Din adına ( Hristiyan – Yahudi ve benzerleri ) ordularının neler yaptığını araştırın ve cesaretle söyleyin. O zaman kimin ne olduğu ortaya çıkıyor. Burada cumhurbaşkanını kast etmiyorum Genel bir algıdan bahsediyorum.

 7. 8 ay önce

  ne alaka????

 8. 8 ay önce

  Milletim bunu istiyor. Milletim bunu söylüyor. Milletime sordum. Milleti kim acaba? Ben değilim.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!