‘Erdoğan’ı destekleyeceğiz’ diyen Fatih Erbakan’dan geri adım: Başımıza gelmeyen kalmadı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Kılıçdaroğlu ile Erdoğan ikinci tura kalırsa Erdoğan'ı destekleyeceğimizi söyledik ama başımıza gelmeyen kalmadı. O kadar ciddi tepkiler oldu ki biz de şaşırdık. Şu anda, öyle bir şey olsa bile biz Tayyip Erdoğan'a destek olmayacağız" dedi.

featured

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Haber Global canlı yayınında Buket Aydın ile Yüz Yüze programına katıldı.

Erbakan, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması durumunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamıştı.

‘TEPKİ ALDIK’

Erbakan aynı soruyu soran Buket Aydın’ın, “İkinci turda Erdoğan’ı mı desteklersiniz?” ifadelerine, “Kılıçdaroğlu ile Erdoğan kalırsa Erdoğan’ı destekleriz demiştik ama başımıza gelmeyen kalmadı. Partililerimizden o kadar ciddi tepkiler geldi ki biz de şaşırdık.” diyerek karşılık verdi.

Erbakan’ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

‘BİZ DE BEKLEMİYORDUK’

“Kılıçdaroğlu ile Erdoğan kalırsa Erdoğan’ı destekleriz demiştik ama başımıza gelmeyen kalmadı. İlk defa da burada söylüyorum. O kadar ciddi tepkiler oldu ki, biz de şaşırdık. Özellikle Konya’da, teşkilatlarımızda bu sözümüzden dolayı rahatsız olanlar oldu. Partimizin içinde bu konuda rahatsızlıklar oluştu. Bizde öyle bir noktaya geldik ki, şu anda söyleyeceğimiz; böyle bir şey olsa bile, biz Tayyip Erdoğan’a destek olmayacağız. Biz her iki adayı da kendi haline bırakıp, belki de ‘hiçbirine oy vermeyeceğiz’ deme noktasına geldik. Teşkilatlarımızın içinde yadırgayanlar oldu, üyelerimizden ve bizi destekleyenlerden görüyoruz. AK Parti’nin oylarındaki erimeyi ve Tayyip Bey’in Cumhurbaşkanlığı noktasındaki oylarının erimesini gösteren bir şey. Bundan 5 sene öncesine baksanız Konya’dan böyle bir şey beklemezsiniz. Ama şu anda Kılıçdaroğlu ile Tayyip Bey kalsa, yine de ‘Tayyip Bey’e vermeyelim, biz ikisine de vermeyelim’ deme noktasına gelmişler. Gerçekten de bu kadar olacağını biz de beklemiyorduk.

‘Erdoğan’ı destekleyeceğiz’ diyen Fatih Erbakan’dan geri adım: Başımıza gelmeyen kalmadı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 8 ay önce

  Ucunu de gunahim kadar sevmem ancak birine soyadi ile hitap ediyor, oburune ismi arti bey ile. Munafiklik genlerine islemis. Bunlara destek olan da bunlardandir.

  • 8 ay önce

   Ne saçmaladınız şimdi? Soyadları ile hitap ettiği cümlerler ayrı. İsimleri ile telafuz edince sonuna bey takısı ekliyor. Takıla takıla buna mı takıldınız bu haberde.

 2. 8 ay önce

  Turkiye ‘yi savunuyorsaniz Kilictarolunu degil, Mansuru dekseklersiniz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!