Erdoğan’a ‘1 milyonluk’ proje uyarısı: Çözmez daha çetrefilli hale getirir!

Ankara'nın sığınmacılar için İdlib'de inşa ettiği konutların teslim töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 milyon Suriyelinin dönüşü için yeni projeye işaret etti. Prof. Dr. Hasan Ünal, projenin ilerde Türkiye için açacağı sorunlara dikkat çekerek uyarılarda bulundu.

featured
service

“Bir Aradayız İdlib‘in Yanındayız” kampanyası kapsamında AFAD koordinasyonunda 12 STK tarafından yaptırılan briket evlerin açılış ve teslim töreni düzenlendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katıldığı programa video konferans yöntemiyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da katıldı.

Erdoğan video mesajında, “Ülkemizde misafir ettiğimiz 1 milyon Suriyeli kardeşimizin gönüllü geri dönüşünü sağlayacak yeni bir projenin hazırlıkları içindeyiz. Bu projeyi, ülkemizdeki ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle hayata geçireceğiz” dedi.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Briket evler bu adımlardan biriydi. Şimdi de ülkemizde misafir ettiğimiz 1 milyon Suriyeli kardeşimizin gönüllü geri dönüşünü sağlayacak yeni bir projenin hazırlıkları içindeyiz. Bu projeyi, ülkemizdeki ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle hayata geçireceğiz. Azez, Cerablus, El Bab, Tel Abyad ve Resualyn başta olmak üzere 13 ayrı bölgedeki yerel meclislerle birlikte yürüteceğimiz bu proje, bir hayli kapsamlıdır. Konuttan okul ve hastaneye kadar günlük hayatın tüm ihtiyaçları ile tarımdan sanayiye kadar kendi kendine yeterli tüm ekonomik altyapı, bu projenin içinde yer alacaktır. İnşallah Suriye’nin diğer kısımları da zaman içinde güvenli hale geldiğinde, oralarda da benzer çalışmaları yürüterek, gönüllü geri dönüşler için gereken zemini hazırlamanın gayreti içinde olacağız.”

UYARI: DAHA ÇETREFİLLİ HALE GETİRİR

Prof. Dr. Hasan Ünal, Erdoğan’ın açıkladığı “yeni proje” konusunda uyarılarda bulundu. Ünal, “Sığınmacılara bizim kontrolümüzdeki Suriye topraklarında evler yapıp ekonomik yaşam alanları oluşturmaya çalışarak sorun çözülmez. Muhtemelen daha da çetrefil hale gelir. Ancak Suriye hükümeti ile anlaşarak/uzlaşarak sorun kalıcı bir şekilde çözülebilir” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Ünal’In sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

Erdoğan’a ‘1 milyonluk’ proje uyarısı: Çözmez daha çetrefilli hale getirir!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 hafta önce

  cocuklarin eline Turk bayragi verip duygu somurusu yapmayin. Siyasi iktidariniz boyunca yaptiginiz hersey rant icin oldu. Bu tip projeler de, ki asli ihale acmaktir yine uc bes yandasi daha da zengin edecek isler, komisyonlu tabiki. Hikayesiniz.

 2. 2 hafta önce

  bir de arkadas, milyarlarca dolardan bahsediyoruz, ulan bu kadar cirkin bir yerleske mi yapilir. Bir tane fidan da mi dikme ozurlusunuz. Nasil insanlarsiniz.

 3. 2 hafta önce

  okullu okulsuz farkı…

  Cevapla
 4. 2 hafta önce

  Komsusunu bolen ,kendi ulkesinin bolunmesine yol acar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!