Erdoğan’ın Akşener çıkışında ‘koalisyon planı’ iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İYİ Parti lideri Akşener'e yönelik davetinin seçim sonrası için hazırlık olduğu iddia edildi. Meclis çoğunluğunu kaybetmesi durumunda Erdoğan'ın İYİ Parti ile “koalisyon benzeri" bir birliktelik planladığı öne sürüldü.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meral Akşener’e yönelik “Altılı masayı terk et” çağrısı siyaset gündeminin ana başlığı olmayı sürdürüyor. tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel Ankara kulislerinde seçim sonrası AKP’nin, İYİ Parti’ye bakanlıklar vermek üzerine formüller ürettiğinin konuşulduğunu iddia etti.

Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk olarak gündemi değerlendiren Gürel, AKP’den üst düzey bir isimle olan görüşmesini anlattı.

Deniz Gürel, “AK Parti’den yetkin isimlerle görüştüm. İYİ Parti’nin özellikle milli meselelerde HDP ile aynı yerde olamayacağından hareketle; İYİ Parti’nin koalisyon benzeri bir şeyi seçim sonrası uygulamak, mevcut sistemdeki bazı problemleri kaldırarak ortak bir noktada buluşmak kaydıyla böyle bir birlikteliğin olabileceği inancı hâkim” dedi.

Gürel, sözlerinin devamında “Görüştüğüm üst düzey bir AK Partili bir isim ‘Olası bir birliktelikte belli bakanlıkların İYİ Parti’ye verilmesinin bizler için hiçbir sakıncası yoktur’ ifadesini kullandı” dedi.

Gazeteci Barış Yarkadaş da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İyi Parti Meral Akşener’e Altılı Masa’yı terk etme çağrısından sonra AKP’lilerle yaptığı görüşmeyi aktardı. Yarkadaş kendisine AKP’lilerin şunları söylediğini belirtti:

“Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanacak. Parlamentoyla ilgili eğer sayısal azınlık olursa yeni hükümet döneminde ‘ittifak değiştirme’ ve ‘ittifak geliştirme’ adımları atabilir. Erdoğan’ın yaptığı çağrı uzun vadeli bir çağrıdır. Bugünden yarına sonuç alınacak bir çağrı değildir. Erdoğan seçim sonrası adımlarını atıyor.”

Erdoğan’ın Akşener çıkışında ‘koalisyon planı’ iddiası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!