Erdoğan’ın davetine Akşener’den ilk yanıt: Bu kumar masasında olmayız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İYİ Parti’ye yönelik “Altılı masayı terk edin” çağrısına, “Milletimizin geleceğinin heba edildiği, ortaya sürüldüğü bir kumar masasında hiç olmadık. Bundan sonra da olmayız" dedi.

featured

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İYİ Parti’ye yönelik “Temenni ederiz ki bunlar da bir dönüşüm yapmak suretiyle gerek bu masayı terk etmek, gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir” sözlerine yanıt verdi.

‘HDP İLE SON KAKARA KİKİRİ GÖRÜNTÜLÜ FOTOĞRAF VERDİLER’

Akşener, gazetecilerin Erdoğan’ın sözleri ile ilgili sorusuna şöyle konuştu:

“Sayın Erdoğan anladığım kadarıyla seçime dair derin bir endişe içerisinde. Dolayısıyla da her sabah kalktığında bu endişenin çözümü için adımlar atmaya kalkıştı. Ona gayret ediyor. Geçen hafta HDP ile son derece neşeli, kakara kikiri görüntülü bir fotoğraf verdiler. Bir görüşme yaptılar. Birincisi bu. Daha sonra biliyorsunuz, tutuklu sanık olan Selahattin Demirtaş; hem özel helikopter, hem özel jetle ailesini görmeye gönderildi, gitti. Böyle bir resim burada duruyor.”

‘TERÖRİST TERÖRİST DİYEMEYENLERLE AYNI YERDE BULUNANLAR KENDİLERİ’

“Bu sabah uyanmış. Böyle bir çözüm bulabilirim herhalde diye düşünmüş. Bu defa da HDP üzerinden her zaman yaptığı gibi bizi o konuda dürtmeye kalkışmış. Ama biz bugüne kadar Sayın Erdoğan’ın yaptığı zigzaglara alıştık. Yani; masaya oturan kendileri, açılımları yapanlar kendileri, teröriste terörist diyemeyenlerle aynı yerde bulunanlar kendileri… Ama iş zora düşüldüğü zaman yerli ve milli ilan edilen biziz.”

‘BU KUMAR MASASINDA OLMAYIZ’

“Biz Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının yerlilik ve millilik üzerinden yaptığı tanıma ihtiyaç duyan bir parti değiliz. Biz 2017’de yapılan ve bugünkü bu ucube sistemi getiren o referandumda çok net, çok açık tavır koyan insanların kurduğu bir siyasi partiyiz. İYİ Parti odur.”

“Dolayısıyla çizgisinde hiç kırıklık olmayan; dün neyi savunduysa, bugün de aynı şeyi kararlılıkla savunan, aynı fikri savunan bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla milletimizin geleceğinin heba edildiği, ortaya sürüldüğü bir kumar masasında hiç olmadık. Bundan sonra da olmayız.”

Erdoğan’ın davetine Akşener’den ilk yanıt: Bu kumar masasında olmayız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Dün savunduğunu bugünde savunmakla devlet gemisi yürütülemez. Ana prensipler hâricinde dün doğru olan herşey yârın doğru olmayabilir.

  Cevapla
 2. Ümit Özdağ ne demişti; “Kılıçdaroğlu aday olursa Meral Akşener’in onu destekleyeceğinden emin misiniz?”
  Bu manevra ile iyi parti, aday konusunda etkin konuma gelir ve “bak dediğim adayı çıkarmazsan karşı tarafa geçerim haa” durumunda olabilir.

  Cevapla
 3. 2 hafta önce

  akp genel başkanı rte sanırım ilk defa seçimde kaybedeceğini anladı.
  seçimde inşallah ak seçmen kardeşlerimiz ile birlikte akp ve rte yi baraj altı bırakacağız.
  karanlıklar aydınlık olacak. eminim . inanıyorum.
  efendi köle düzeni kurdu. fakirlik yoksulluk borçlar işsizlik ve kölelik KADER değildir.
  dünyada insana yakışır şekilde yaşayabiliriz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!