Erdoğan’ın eski metin yazarı: 5 değil 50 milyon Suriyeli ile yaşamayı tercih ederim

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı ve Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, son dönemde Suriyelilere karşı başlayan protestolara ilişkin bir yazı kaleme aldı. Ünal, yazısında "Git o çok sevdiğin, kölesi olmak için can attığın Batılının yanında beşinci sınıf olarak yaşa. Vallahi bu ülkede seninle yaşamaktansa, 5 değil 50 milyon Suriyeli ile yaşamayı tercih ederim" ifadelerini kullandı.

featured

Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, son dönemde Kayseri’de yaşanan cinsel istismar olayından sonra Suriyelilere yönelik protestoları konu aldığı yazısında, “Suç mu işliyor Suriyeliler? Hapishanelerdeki katiller, hırsızlar, tacizciler, tecavüzcüler, çocuk istismarcıları senin soydaşın, vatandaşın, hemşehrin, fikirdaşın, partidaşın, yoldaşın değiller mi?” ifadelerini kullandı.

Ünal, “Suriyeliler gitsin” diyenlere yönelik şunları yazdı:

“Eğer bu ülkeden birinin gitmesi gerekiyorsa sen git! Kibrini, ırkçılığını, faşistliğini, kararmış kalbini, karakterin olmuş kötülüğünü, pisliğini, sarhoşluğunu, çıplaklığını, din düşmanlığını, Müslüman düşmanlığını, ateizmini, şamanizmini, deizmini, sapkınlığını, merhametsizliğini, vicdansızlığını, elitizmini, vandallığını, barbarlığını, magandalığını, darbelerini, baskını, zulmünü, terörünü, insana, millete, iyiye, güzele olan nefretini, tiksintilerini, iğrençliklerini, azgınlığını, bencilliğini, fitneni, fesadını, ayrımcılığını, asalaklığını, ahmaklığını, cehaletini, gönüllü ajanlığını al defol git! Git o çok sevdiğin, kölesi olmak için can attığın Batılının yanında beşinci sınıf olarak yaşa.

Vallahi bu ülkede seninle yaşamaktansa, 5 değil 50 milyon Suriyeli ile yaşamayı tercih ederim.”

Erdoğan’ın eski metin yazarı: 5 değil 50 milyon Suriyeli ile yaşamayı tercih ederim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. ne mutlu türküm diyene.
  sen defol git istediğin yere
  mülteci istemiyoruz.
  acil seçim şart

 2. 5 Temmuz 2024, 13:34

  Tutan yok oda gitsin suriyeye orda yaşasınlar

 3. Aydın Ünal git Arabistan’a yasa yok egr kesmezse Affanistan uçak biletini benden Atilla İlhan dediği gibi bizim 100 bin hain kontenjanımız var

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!