Erdoğan’ın eski metin yazarı paylaştı… Hilal Kaplan ve eşinin listesindeki 33 isim

Adları “Pelikan” yapılanmasıyla anılan Hilal Kaplan ve eşi Süheyp Öğüt, 33 kişiyi "FETÖ üyeliği" ile suçlayıp şikayetçi oldu. Listede FETÖ'nün hedefi olmuş gazetecilerin de yer aldığı görüldü. Kaplan'a Fetullah Gülen'den övgüyle söz ettiği eski mesajları ve Öğüt'ün babası için Fetullah Gülen'in yayınladığı taziye mesajı hatırlatıldı.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski metin yazarı ve eski AKP Milletvekili Aydın Ünal, FETÖ üyeliği ile suçlandığını duyurdu. Şikayetin sahibi ise Hilal Kaplan Öğüt ile eşi Süheyp Öğüt.

Çiftin şikayetçi olduğu ve FETÖ’cülükle suçladığı 33 kişilik listede Ünal’ın dışında, FETÖ’nün hedefi olmuş isimlerin de olması dikkat çekti. Listede İsmail Saymaz, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Celal Eren Çelik gibi gazeteciler de bulunuyor. Listenin başında ise FETÖ’nün ünlü firarileri yer alıyor.

Ünal’ın sosyal medya hesabından paylaştığı şikayet belgesi 12 Mart 2021 tarihli.

Hakkındaki şikayete tepki gösteren Ünal, şu ifadeleri kullandı:

Babaları Fetö’nün kanalında kalp krizi geçirip ölmüş. Kendileri yıllarca salya-sümük “Hocaefendi’lerini” savunmuş. Normalde sokağa çıkacak, ağızlarını açacak yüzleri olmamalı ama Fetö ile mücadelede en ön safta bulunmuş bana dahi Fetö iftirası atacak kadar utanmazlar.”

Ünal’ın paylaşımı arasında Hilal Kaplan’ın Fetullah Gülen için attığı bir tweet ve Gülen’in Süheyp Öğüt’ün babası Salim Öğüt için yayınladığı taziye de yer aldı.

 

Erdoğan’ın eski metin yazarı paylaştı… Hilal Kaplan ve eşinin listesindeki 33 isim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 hafta önce

    Feto taktikleri. Listeye fetocu olmayanlari da ekleyerek, gercek fetoculari kurtarmak isterler. Kac sene oldu, bugun mu dank etmis Hilal Kaplan ve zevcesine ihbar da bulunmak.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!