Erdoğan’ın koruma ordusunun bir günlük maliyeti 2,6 milyon TL!

İktidar halka ve kamu kurumlarına tasarruf yapın derken AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koruma ordusu için bu yılın ilk altı ayında tam 427 milyon 142 bin TL harcandı. Koruma ordusunun günlük maliyeti ise 2,6 milyon TL’ye denk geliyor.

featured

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koruma ordusu için yeni bir harcama rekoru kırıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in imzasıyla kısa bir süre önce kamu kurumlarına gönderilen genelde, tüm harcamaların yeniden gözden geçirilmesi ve tasarruf yapılması gerektiği belirtildi. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın harcamaları ise her geçen gün katlanarak artıyor.

Birgün’ün haberine göre, İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 2023 yılının ilk 6 aylık harcamalarını açıkladı. EGM’nin mali tablolarına göre, Erdoğan’ın korumalarının bağlı olduğu Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, yılın ilk 6 ayında 472 milyon TL 142 bin TL harcayarak yeni bir harcama rekoruna imza attı.

Erdoğan’ın koruma ordusu için sadece ocak-haziran ayları arasında yapılan harcama ise günlük 2 milyon 623 bin TL’ye geliyor. Bu para da güncel asgari ücret ile kıyaslandığında ise daha çarpıcı bir sonuç ortaya çıkıyor.

Buna göre, Erdoğan’ın korumanın sadece bir günlük bedeli yaklaşık 230 asgari ücretlinin maaşına denk gelirken bir aylık koruma ordusunun bedeli ise yaklaşık 7 bin asgari ücretlinin maaşına denk geliyor.

Erdoğan’ın koruma ordusunun bir günlük maliyeti 2,6 milyon TL!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!