Erdoğan’ın o sözleri gündem oldu: Daha az alıyorsan, bize oy verme

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2011 yılında halka hitaben "Eğer 8 yıl öncesi asgari ücretle aldığın yumurtadan, aldığın sütten, aldığın peynirden, aldığın ekmekten bugün daha az alıyorsan bize oy verme" sözleri sosyal medyada gündem oldu.

featured

Türk Lirası’nın tarihi değer kaybı ve rekor seviyelerdeki enflasyon oranları nedeniyle asgari ücretlinin, emeklinin, işçinin alım gücü neredeyse sıfırlandı.

Geçmiş yıllardaki asgari ücretle alınabilenler ile bugünkü asgari ücretle alınabilenler arasındaki büyük farkı gözler önüne seren paylaşımlar son dönemde sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer almaya başladı.

YUMURTA, PEYNİR, SÜT, EKMEK ÖRNEĞİ

Son olarak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2011 yılının Mart ayında Adana’da yaptığı konuşmada sarf ettiği “Eğer 8 yıl öncesi asgari ücretle aldığın yumurtadan, aldığın sütten, aldığın peynirden, aldığın ekmekten bugün daha az alıyorsan bize oy verme” sözleri sosyal medyada gündem oldu.

 

Erdoğan’ın o sözleri gündem oldu: Daha az alıyorsan, bize oy verme

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Söz veriyorum siz e oy moy yok

 2. 2 hafta önce

  Halk dediğin ne ki zaten! Yavan ekmek, soğan ekmek karnını doyursun şükür etsin! En adisinden bedava kömür, bir de makarna tamam! Elin domuz eti yiyenleri yazları da gelip kuzularımızı yesin 3-5 dolar-avro döviz bırakacak diye bir göbek atmadığımız kalsın! Yoksa onu da atıyor muyduk?

 3. 2 hafta önce

  seçmen söz dinlerse akp %5.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!