Erdoğan’ın Öcalan çıkışı, HDP’yi umutlandırdı

featured

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Erdoğan’ın ‘Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek’ sözleri için, ‘Demokratik çözüm için, toplumsal barış için, diyalog ve müzakereye dayalı yöntem tek çözüm yoludur. Bu çerçevede, İmralı’da yürütülecek diyalog görüşmelerini sonuna kadar destekleriz’ dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçen hafta partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda Demirtaş ve Öcalan’ı kastederek ‘Şu an Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek. Zannediliyor ki şu an her yer toz pembe. Onların da kendi içlerinde hesaplaşmaları var, bu hesaplaşmayı yapacaklar.’ demişti.

Erdoğan’ın “İmralı”yı adres gösteren açıklaması “yeni bir açılım mı?” sorularına yol açtı…

Her fırsatta terör örgütü elebaşına yönelik tecritin kaldırılmasını isteyen HDP’nin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Erdoğan’ın sözlerine partisinin grup toplantısında yanıt verdi..

Buldan, “HDP’yi silah, şiddet ve çatışma ile bağdaştıramaz ve öyle bir fotoğrafın içerisine yerleştiremezsiniz. HDP’nin durduğu yer diyalog ve müzakere zeminidir. İmralı’da yürütülecek diyalog görüşmelerini sonuna kadar destekleriz. Ancak bir taraftan mutlak tecridi uygulamaya devam edenlerin diğer taraftan İmralı’dan söz etmelerini asla samimi bulmadığımızı da özellikle ifade etmek istiyorum” dedi.

Erdoğan’ın Öcalan çıkışı, HDP’yi umutlandırdı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!