Erdoğan’ın ödül verdiği isme Cübbeli Ahmet’ten FETÖ tepkisi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden Kültür Sanat Büyük Ödülü alan ilahiyatçı Hayrettin Karaman'ı hedef tahtasına oturtan Cübbeli Ahmet Hoca, Karaman'ın FETÖ'cülerin düzenlediği Abant toplantılarına katıldığını hatırlatarak, "Adamlar bukelemun gibi. Hayrettin Karaman, Abant toplantılarının başındaydı" dedi.

featured

İktidarın fetvacısı olarak bilinen Hayrettin Karaman, “iktidara zarar verecekse haksızlık ve yanlışlardan şikayetle doğruları söylemek caizdir diyemem” sözleriyle hatırlanıyor.

Karaman, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’nde ödül almıştı.

‘ADAMLAR BUKALEMUN GİBİ’

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, yayınladığı videoda Hayrettin Karaman’a yüklendi.

Karaman’ın FETÖ’cülerin düzenlediği Abant toplantılarına katıldığını hatırlatan Ünlü, şunları söyledi: “Adamlar bukalemun gibi. Hayrettin Karaman Abant toplantılarının başındaydı. Orada polemik diye diyalog kitapları yazıldı. Adam sordu, Yahudi olup kafir olmayan var mıdır? Dedi Bakara Suresi’nin şu ayetine göre, Allah’a iman, ahirete iman var. Müslüman da olsa Yahudi de olsa kafir değildir dedi.”

Hayrettin Karaman’ın “Polemik değil, diyalog” adlı eserinde (bugünün) Yahudi ve Hristiyanlarının da Cennet’e girebileceğini yazması üzerine Ahmet Mahmut Ünlü tarafından fasık olarak nitelendirilmişti.

Erdoğan’ın ödül verdiği isme Cübbeli Ahmet’ten FETÖ tepkisi!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 3 ay önce

  tarikat, cemaat vs. yiyin birbirinizi! laik cumhuriyetin de ruhuna el fatiha!

 2. 3 ay önce

  Tayyip hazretleri kendine yakisani yapmis. Gurur duydum, cok degerli ve hak icin mucadele eden bir insan. Fetoyla mucadele iste boyle olur. Ummetin lideri, kendi cikarindan once insanligi dusunuyor. Ne kadar buyuk, ne kadar yuce. Kendisine dokunmak sevap ki, kendisi butun esmalarin toplantigi kisidir. Gercekten cok sansliyiz, kendisinin aslinda X-men’in basindaki Dr. Xavier oldugunu ve arsin tepesinden gizli gorevle biz insanlarin arasina gonderildigini dusunuyorum. Baska turlu nasil boyle bir sahis olabilir. Yuzde 30 devam et.

 3. 3 ay önce

  Uzatmaya gerek yok…
  Tüm tarikat ve
  cemaatlar
  KAPATILSIN…

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!