Erdoğan’ın ‘Suriye’de üçlü adım’ teklifine Rusya’dan ilk yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Suriye-Türkiye-Rusya olarak adım atılmasına ilişkin üçlü mekanizma çağrısına, Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yanıt geldi. 

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada “Suriye, Türkiye, Rusya üçlü adım atalım istiyoruz. Bunun için önce istihbarat örgütlerimiz, savunma, daha sonra dışişleri bakanlarımız bir araya gelsin” demişti. “Biz de liderler olarak bir araya gelelim, Putin’e teklif ettim, olumlu baktı” diyen Erdoğan, “Böylece görüşmeler zincirini başlatmış olacağız” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan’ın çağrısına Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yanıt geldi.

thumbnail
İlişkili Haber

Erdoğan’dan ‘Suriye’de üçlü adım’ çıkışı

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov, Erdoğan’ın, kendisini Rusya ve Suriye devlet başkanları ile bir araya getirecek üçlü bir görüşme düzenlenmesi yönündeki düşüncesini memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Sputnik’in aktardığına göre, Bogdanov ilgili soru üstüne, “Egemen komşu ülkelerin ilişkilerinin normalleşmesi için yapılacakları her zaman memnuniyetle karşılarız” yorumunu yaptı.

‘İLK BAŞTA ŞAM’IN NE DÜŞÜNDÜĞÜ NETLEŞMELİ’

Bununla beraber öyle üçlü bir görüşme düzenlenebilmesi için ilk başta Şam’ın bu konuda ne düşündüğünü netleştirmeleri gerektiğini de ekleyen Bogdanov, “Fakat Türkiye’nin tavrını sadece memnuniyetle karşılayabiliriz, buna olumlu bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Erdoğan’ın ‘Suriye’de üçlü adım’ teklifine Rusya’dan ilk yorum

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Doğrusunu yapacak Erdoğan ama bu onu kurtarmaya yetmez.Önce kardeş,sonra düşman,sonra yine kardeş olunmaz.O işleri yeni gelecek iktidara bırakacak…İçerdeki tüm sorunların sebebi kendisi ve partisidir.Bunu Suriye ile barış yaparak düzeltemez.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!