Eren Erdem’e ‘Halil Sezai’ tepkisi

featured

CHP PM üyesi Eren Erdem’in, şarkıcı Halil Sezai’nin yaşlı bir adamı darp etmesi üzerine gözaltına alınmasının ardından “Umarım serbest kalacaktır” şeklindeki paylaşımı sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti. Erdem ise tepkiler üzerine paylaşımını sildi ve “Konuyu etraflıca sabah TV’den öğrendim. Şiddeti onaylamam mümkün değildir” açıklamasını yaptı.

Şarkıcı Halil Sezai Tuzla’da yaşlı bir adamı darp etmesi üzerine gözaltına alınmış ve daha sonra serbest bırakılmıştı. Sezai’nin gözaltı haberinin duyulmasının ardından CHP PM üyesi Eren Erdem Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Sanatçı Halil Sezai ile ilgili gözaltına alındığına dair haberler gündeme geldi. Durumu yaptığımız görüşmelerle teyid ettik. Kendisi şu an ifade vermekte olup, ifade sonrası serbest kalacağını umuyoruz. Avukat arkadaşlarımız yanındadır. Kendisi gayet iyidir. Sağlıklıdır…”

Gözaltı haberi akabinde, gerek Adalet Bakanlığı, gerek İçişleri Bakanlığı ile sürece dair bilgi almak maksadıyla iletişim kurdum. Hukukun ve adil yargılanma hakkının tecellisi için hukukçu dostlarımız karakoldadır. Umarım, ifade sonrası serbest kalacaktır. Saygılarımla..”

Erdem’in mesajı sosyal medyada gündem oldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı Eren Erdem’in Halil Sezai’ye destek vermesine tepki gösterdi.

Gelen tepkiler üzerine açıklama yapan Eren Erdem, şu ifadeleri kullandı:

“Siyasi yaşamım boyunca, gözaltına alınan her sanatçı, aydın, gazeteci, yazar, siyasetçi, “düşünce açıkladığı için yargılanan yurttaşlarımızın” yanında oldum. Bu nedenle insanlar başlarına iş gelince beni ararlar. Bu son derece doğal bir durumdur, normaldir.

Halil Sezai gözaltına alınınca, bana ulaşan her yurttaşımıza yaptığım gibi konuyla “bana aksettirilen şekliyle” ilgilendim, takip ettim. Ancak konuyu etraflıca sabah TV’den öğrendim. Şiddeti onaylamam mümkün değildir, amasız ve fakatsız şiddetin her türüne karşıyım.”

Eren Erdem ayrıca tartışma yaratan paylaşımını da sildi. 

Halil Sezai’nin yaşlı adama saldırısı kamerada

Eren Erdem’e ‘Halil Sezai’ tepkisi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 sene önce

  Benim anlamadığım bu adalet bakanı neyin kafasını yaşıyor..suçu delliriyle sabit ve tutuklanması gereken bi suçluyu serbes bırakıyor.BÖYLE BİR ADALET BAKANI İSTEMİYORUZ

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  CHP bunlara kaldı.Kolpacı milletvekili

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Bu kişi nasıl ve neden milletvekili oldu ben bunu merak ediyorum. “Siyasi hayatım boyunca” demiş, ya hu bu adam 7-8 sene önce feysbukta dikkat çekmeye çabalayan cahil, ferasetsiz, basiretsiz biriydi, halen de öyle ya, Gezi olayları esnasında bunu parlatıp chp’ye kaktırdılar. Bunu kim forse etti onu araştırmak gerek.
  Bu kişi kim, milletvekili olmak kim ulan!

  Cevapla
 4. Birinizde masum bir vatandaşın hakkını arayın yaa. Bütün avukatlarınız toplanmış yaşlı adamı döven halil sezaiye arka çıkmaya gitmişler öyle mi? İtiraf ediyorsun kendi ağzınla ve sonra bilmiyordum falan. Ya siz kimi kandırıyorsunuz kimi.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!